E=mc2. Filozof i gangster

Data: 2020-06-16 17:28:56 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Czy gangster może zostać doktorem filozofii? Na to pytanie odpowiada przezabawna komedia sensacyjna E=mc2 z gwiazdorską polską obsadą. 

Obrazek w treści E=mc2. Filozof i gangster [jpg]

W połowie czerwca w telewizji zobaczymy E=mc2, pochodzący z 2002 roku film opisujący historię gangstera, który postanowił uzyskać tytuł naukowy w dziedzinie filozofii. O czym jest film? Co jeszcze warto wiedzieć o tej historii?

E = mc2 – opis filmu

Film E = mc2 to historia Ramzesa – gangstera, który postanowił zdobyć tytuł doktora filozofii. To oczywiście opowieść utrzymana w tonie komediowym. Nasz bohater zatrudnia Maxa – pracującego na uczelni mężczyznę, który po godzinach do niewielkich pieniędzy zarabianych na co dzień dokłada te, jakie zarabia za sprawą pisania prac.

Czytaj także: Wrogowie publiczni – film i książka

I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że Max zakochał się w dziewczynie Ramzesa, Stelli. Ta przyniesie obu mężczyznom nieuchronną zgubę, gdy staną do wielkiego pojedynku, którego finał może być tylko jeden. 

E = mc2 – obsada

Kto wystąpił w filmie E=mc2? W produkcji zagrała plejada gwiazd, wówczas jeszcze nie aż tak sławnych. Ekranowy Ramzes to Cezary Pazura. Max – Olaf Lubaszenko. A femme fatalle – Stella – Agnieszka Włodarczyk.

E = mc2 – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film E = mc2? Produkcja wyemitowana zostanie w TVP 1 w piątek, 16 kwietnia 2021 r. o godz. 21:55. Reemisja odbędzie się dzień później na tej samej stacji o 23:35.

Czytaj także: Wonder Woman – Najbardziej znana superbohaterka staje do walki ze złem!

E=mc2 – opinie

Bardzo wiele było komedii w dorobku Olafa Lubaszenki. Niestety, bardzo nieliczne okazały się naprawdę udane. Film E=mc2 należy właśnie do tych autentycznie śmiesznych. Dobry scenariusz, świetna obsada, bardzo solidna gra aktorska – E=mc2 wyraźnie i bardzo pozytywnie odcina się na tle innych polskich produkcji tego typu.

E=mc2 – książka

Twórcy pomysł filmu zaczerpnęli z artykułu w prasie. Podkreślali, że chcieli przekazać, że we współczesnym świecie to wiedza jest najsilniejszą bronią i najcenniejszym towarem. Niestety, nie ma książki, która stałaby się podstawą scenariusza. Warto jednak sięgnąć po świetną, szaloną komedię kryminalną Głodnemu trup na myśli, której autorką jewst Iwona Banach. To historia polskiej milionerki żyjącej w Ameryce, która po powrocie do rodzinnego kraju zostaje zamordowana. Czy Magda, która założyła właśnie agencję detektywistyczną, pomoże swojemu chłopakowi, policjantowi, w rozwikłaniu zagadki jej śmierci?

Książkę Głodnemu trup na myśli w dobrej cenie kupić można w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Głodnemu trup na myśli
Iwona Banach5
Okładka książki - Głodnemu trup na myśli

Szalona komedia kryminalna, kontynuacja bestsellerowej powieści "Niedaleko pada trup od denata". Do drogiego ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania przyjeżdżają...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje