Zdjęcie - Iwona Banach

Iwona Banach


Iwona Banach - biografia, życie i twórczość

Tłumaczka, nauczycielka, mam, pożeraczka książek, uzależniona od szydełkowania i... bałaganu. Autorka powieści kryminalnych i obyczajowych, obdarzona ogromnym poczuciem humoru. 

Iwona Banach - twórczość

Iwona Banach - wiadomości

Iwona Banach - publicystyka

Cytaty Autora

Kiedy więc na samym początku dziewczyna wlazła niechcący w krzaki malin, a zaraz potem w krowią kupę, uznał, że chyba się w nim zakochała, skoro chodzi z głową w chmurach, zamiast patrzeć pod nogi. Kiedy potknęła się o wystający z ziemi korzeń, a chwilę potem wpadła na pień pochylonej sosny, stwierdził, że nie chyba, ale na pewno, i to szaleńczo. Ucieszył się jeszcze bardziej, kiedy jakimś cudem prawie wpadła do rowu melioracyjnego. Dopiero poślizg na spróchniałym, porośniętym opieńkami pniaku trochę go otrzeźwił. Owszem, dobrze, niech go kocha! To miłe, przyjemne i fantastyczne, ale niech zostanie przy życiu! 


Więcej

Policjant patrzył na całą scenę z pobłażliwym niedowierzaniem. Turyści zawsze go zadziwiali. Kusiakowa i jej rodzina stanowiły odrębną gałąź lokalnego folkloru i też już go specjalnie nie dziwiły, w końcu każdy ma jakiegoś fioła i wszystko dobrze, o ile pozostaje on mniej więcej prywatny, ale morderstwa to inna sprawa, a przecież któreś z nich zabiło, tego był pewien.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy