Ines, pani mej duszy - co wydarzy się w 8 oraz 9 odcinku serialu TVP 2?

Data: 2022-05-11 10:03:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na antenie TVP 2 oglądać możemy kolejne odcinki serialu Ines, pani mej duszy. W kolejnych odcinkach Ines wysłuchuje wyznania miłości, Valdivia zamierza zrealizować podstępny plan. Sprawdzamy co wydarzy się w jeszcze w kolejnych odcinkach serialu. 

Obrazek w treści 

Serial Ines, pani mej duszy oglądamy w kolejnych odcinkach w tym tygodniu. Tym razem w dwóch kolejnych będziemy świadkami miłosnych perypetii Ines i niecnego planu Valdivii. Co jeszcze wydarzy się w dwóch kolejnych odcinkach serialu? 

Ines, pani mej duszy – opis 8 odcinka serialu

W ósmym odcinku serialu Ines, pani mej duszy  Gómez i Monroy zostają wysłani w daleką podróż do Peru, gdzie mają przekazać postępy jakie dokonuje Valdivia i poprosić markiza Pizarro o pomoc miastu Santiago. Ines ma wielbiciela który w końcu postanawia wyznać jej co do niej czuje. Jest nim Quiroga. Lepiej wygląda także sprawa jedzenia. Hiszpanom udaje się zdobyć sporo zapasów pszenicy. Mieszkańcy kolonii cieszą się, ale okazuje się bowiem, że Valdivia chce podbijać kolejne ziemię, a jedzenie, w tym zebraną pszenicę przeznaczyć dla wojska. 

Czytaj także: "Ines, pani mej duszy" - na TVP 2 startuje nowy serial kostiumowo-historyczny

Z tego powodu planowany jest zamach na Valdivia, jaki zamierzają dokonać Sancho de la Hoz i don Benito. Niestety nie udaje się zabić mężczyzny, a oboje umierają na szubienicy. Z wyprawy, z dobrymi wieściami wracają z Peru Gomez i jego żołnierze, z bardzo dobrymi informacjami.

Ines, pani mej duszy – gdzie i kiedy można obejrzeć 8 odcinek serialu?

Odcinek 8 serialu Ines, pani mej duszy zostanie wyemitowany w środę – 11 maja 2022 roku na TVP 2. 

Czytaj także:  Ines, pani mej duszy - co wydarzy się w 7 oraz 8 odcinku serialu TVP 2?

Serial nie ma swojej emisji na platformach streamingowych, w tym na TVP VOD. 

Ines, panie mej duszy – opis 9 odcinka serialu

W dziewiątym odcinku serialu Ines, pani mej duszy Valdivia realizuje bardzo niecny plan, jaki przeraża kolonistów. Otóż zamierza uciec z fortu z zapasami i złotem, które jak pisze w liście zabiera by zrealizować podboju Araukanii. Władzę w forcie leży teraz w ręce Ines. Gdy opuszcza fort, by przystąpić do realizacji planu, Ines radzi sobie w swej nowej roli bardzo dobrze, a wręcz doskonale. Fort się rozwija, powstaje szkoła i szpital, a Ines świetnie dogaduje się z Indianami. 

Czytaj także:  Wspaniałe stulecie – Na świat przychodzi dziecko Hürrem. Co wydarzy się w 14 i 15 odcinku serialu

 Gdy po kilku latach Valdivia wraca, teraz w roli Generalnego Gubernatora Chile, w którym teraz panuje ład i przede wszystkim pokój, Ines dowiaduje się, że zgoda na podbój Santiago równa się z zerwaniem wszelkich związków z Ines. We forcie pojawia się także żona gubernatora, Marina Ortiz de Gaete. Ines nie zamierza się poddać. 

Ines, pani mej duszy – gdzie i kiedy obejrzeć 9 odcinek serialu?

9 odcinek Ines, pani mej duszy zostanie wyemitowany w czwartek, 12 maja 2022 roku, o godzinie 21:55.

Czytaj także:  Zranione ptaki – co wydarzy się w 34 oraz 35 odcinku nowego popołudniowego serialu na TVP 1?

Serial nie ma swojej emisji na platformach streamingowych, w tym na TVP VOD. 

Ines, pani mej duszy – książki

Ines, pani mej duszy to serial kostiumowo-historyczny, który jest adaptacją książki Isabel Allende, o takim samym tytule, czyli "Ines, pani mej duszy". My natomiast proponujemy inną powieść historyczną, którą można kupić w księgarniach. Jej tytuł to Bliski koniec, a jej autorką jest Joanna Jax

Książkę Bliski koniec (Wydawnictwo Skarpa Warszawska) można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ines, pani mej duszy
Isabel Allende 1
Okładka książki - Ines, pani mej duszy

Najnowsza powieść historyczna autorki "Domu duchów" i "Ewy Luny".Niewiarygodna historia pierwszej i jedynej Hiszpanki, Ines Suarez (1507-1580), która...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy