Izabela, królowa Hiszpanii – burzliwe losy władczyni

Data: 2022-11-21 10:08:01 | Ten artykuł przeczytasz w 12 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już dziś na TVP2 debiutuje hiszpański serial historyczny. Produkcja wiernie przedstawia burzliwe losy królowej Izabeli Kastylijskiej. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

Obrazek w treści Izabela, królowa Hiszpanii – burzliwe losy władczyni [jpg]

Izabela, królowa Hiszpanii to hiszpańska produkcja, która miała premierę w 2012 roku. Została wyreżyserowana przez Jordiego Fradesa. Na serial składają się trzy sezony, każdy po trzynaście odcinków. 

Izabela, królowa Hiszpanii – opis

Izabela, królowa Hiszpanii to serial opowiadający o Izabeli Kastylijska. Pewnego dnia niespodziewanie umiera czternastoletni brat kobiety, który był prawowitym następcą tronu. Jej ojciec nie miał już żadnego męskiego potomka, co oznacza, że to właśnie Izabela może się zacząć ubiegać o tron. Kobieta chce jak najszybciej zostać królową, o czym nie informuje swojego męża Ferdynanda.

czytaj także: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

W tym samym czasie wraca przyszła władczyni myślami do przeszłości. Przypominają jej się różne wydarzenia, między innymi to jak grała z nauczycielem w szachy. Pamięta też jak mocno wspierała swojego brata Alfonsa. Jego śmierć była dla Izabeli wstrząsająca. Musiała się jednak szybko podnieść i zawalczyć o tron.  

Izabela, królowa Hiszpanii – wszystkie odcinki

Każdy z odcinków jest przez nas opisywany w osobnym artykule. Możecie je sprawdzić poniżej:

Sezon 1:

Sezon 2:

Izabela, królowa Hiszpanii – obsada

W serialu Izabela, królowa Hiszpanii wystąpiło wielu świetnych aktorów. Główną rolę gra tutaj Michelle Jenner. Kobieta wystąpiła w produkcjach takich jak: Pokonać lęk, Julieta, czy Straszny hiszpański film

czytaj także: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

W pozostałych rolach: Rodolfo Sancho, Pablo Derqui, Barbara Lennie, Ginés García Millán, Pedro Casablanc, Ramon Madaula, Pere Ponce, Clara Sanchis, Víctor Elías, Sergio Peris-Mencheta, William Miller, Ainhoa ​​Santamaria i inni. 

Izabela, królowa Hiszpanii – gdzie obejrzeć? 

Serial Izabela, królowa Hiszpanii będziemy mogli oglądać na kanale TVP2. Będzie on emitowany od poniedziałku do czwartku w godzinach wieczornych, zwykle około 22:00. 

czytaj także: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Pierwszy odcinek zadebiutuje na TVP2 w poniedziałek o godzinie 21:55. Na ten moment nie wiadomo, czy produkcja trafi na platformę streamingową TVP VOD. 

Izabela, królowa Hiszpanii – opinie

Izabela, królowa Hiszpanii to serial, który zbiera szalenie dobre i pozytywne opinie. Widzowie chwalą aktorstwo oraz ciekawą fabułę. Produkcja ma niesamowity klimat, a twórcy przyłożyli się do najmniejszych szczegółów. 

czytaj także: Stan gry: trudna relacja w politycznym śledztwie...

Serial polecamy również miłośnikom historii, gdyż jest on niezwykle wierny prawdziwym wydarzeniom. Również realia epoki są dobrze oddane, co nie zdarza się często w tego typu produkcjach. 

Izabela, królowa Hiszpanii – książka

Serial powstał na bazie prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w XV wieku. Na ten temat powstało wiele książek, dziś jednak chcielibyśmy polecić wam fabularną powieść o życiu Izabeli Kastylijskiej. Chodzi o Przysięgę królowej autorstwa C.W. Gortnera. Jest to opowieść o niesamowitej władczyni, która dzięki swoim działaniom zapisała się na kartach historii na wieki. 

Książkę kupić można poniżej: 

Tagi: Izabela królowa hiszpanii, seriale tvp, hiszpania,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje