Quantcast

Popularny autor zbiera na produkcję własnego serialu!

Data: 2018-11-20 14:46:14 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Popularny autor zbiera na produkcję własnego serialu!

Jakub Ćwiek to jeden z popularniejszych polskich twórców fantastyki. Jego książki od lat chętnie czytane są przez fanów gatunku, a sam twórca ciągle wydaje kolejne tytuły. Teraz – na fali popularności adaptowania książek – w formie serialu pojawić ma się także twórczość Ćwieka. Tylko najpierw… autor musi zebrać na niego pieniądze!

O akcji poinformowało w swoim newsletterze Wydawnictwo SQN, publikujące książki Ćwieka. Nowy serial ma mieć charakter serialu internetowego (podobnie jak przy jednej z gorętszych ekranizacji – Chyłce) i osadzony ma być w uniwersum Kłamcy – zatem widzowie nie będą musieli znać książek autora.

Na serial składać ma się dziesięć odcinków, a każdy z nich utrzymywać ma sensacyjno-humorystyczny charakter. Marzeniem SQN jest zaś za pomocą serialu pokazanie „całemu internetowi” twórczości Jakuba Ćwieka. Czy im się to uda? Trudno przesądzić, ponieważ na produkcję serialu… trzeba najpierw znaleźć aż 60 tysięcy złotych. A sposobem na znalezienie tych środków stała się… akcja crowdfundingowa na portalu PolakPotrafi.pl.

To właśnie tam każdy, kto chce przyczynić się do produkcji serialu, może wpłacić dowolną kwotę. Ne ten moment (20.11.18) uzbierano ponad 13 tysięcy złotych, co stanowi 22% kwoty potrzebnej do osiągnięcia pierwszego progu. Zbiórka pieniędzy potrwa jedynie przez następne 19 dni.

Obecnie udział w produkcji potwierdzili: Grzegorz Daukszewicz, Nocny Kochanek, Michał Pałubski, Abradab, Marcin Perkuć, Mikołaj Cieślak, natomiast reżyserem ma być Staszek Mąderek.

Jak myślicie, czy ta akcja może się udać?

Fot. materiały Wyd. SQN

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kłamca
Jakub Ćwiek23
Okładka książki - Kłamca

Ocalony po szturmie na Valhallę Loki - adoptowany syn Odyna, patron oszustów i zdrajców - postanawia przystać do zwycięzców i staje...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje