Janusz Palikot wydaje książkę. O piwie i dobrym jedzeniu

Data: 2020-06-01 13:26:20 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Janusz Palikot – polski polityk i filozof wydaje książkę. Pisze w niej o piwie i dobrym jedzeniu.

Piwo i dobre jedzenie – o czym jest książka Janusza Palikota?

We wstępie do swojej książki, zatytułowanej po prostu Piwo i dobre jedzenieJanusz Palikot podkreśla, że przyszło nam żyć w dobrych czasach. W czasach, gdy chce się żyć, gdy można – i warto – dobrze jeść i pić dobre piwo. Do niedawna ich znalezienie nie było łatwe, dominowały piwa przemysłowe, jakość jedzenia stale spadała. Dziś jest inaczej. Piwa craftowe i domowe, ale także te tworzone przez duże firmy. Nadeszła piwna rewolucja – podkreśla Janusz Palikot. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

A 15 tys. obserwujących na Instagramie świętuję tak! #czerwonaIPA #tenczynek #browartenczynek #beer #piwo

Post udostępniony przez Janusz Palikot (@januszpalikot)

Eks-polityk, filozof, autor książek diagnozujących stan polskiego społeczeństwa (wydał między innymi kontrowersyjną i ostrą Pop-politykę, Myśli o nowoczesnym biznesie, a także wywiad-rzekę Płoną koty w Biłgoraju) podkreśla, że jego zdaniem popularność dobrego piwa w Polsce świadczy o tym, że w naszym kraju narodziła się wreszcie klasa średnia, gotowa wydawać pieniądzen a dobre alkohole, doceniająca życie i pragnąca z niego korzystać. Polityk postanowił zawrzeć w publikacji przepisy na potrawy lub przekąski, które mogłyby towarzyszyć różnym rodzajom piwa. Wśród składników próżno szukać mięsa, które tak kojarzy się z piwem (golonka, kiełbasa). Receptury są bardzo proste, wiele dań można szybko przygotować, a równocześnie ich smak jest bogaty, może nawet wyrafinowany, co niekoniecznie kojarzy się z piwem.

Piwo i dobre jedzenie – – kiedy nastąpi premiera książki Janusza Palikota?

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria zapowiada premierę książki na czerwiec 2020 roku. Gdy publikacja dostępna będzie w przedsprzedaży, poniżej pojawią się linki do możliwości jej zakupu w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Piwo i dobre jedzenie
Janusz Palikot0
Okładka książki - Piwo i dobre jedzenie

My, dzisiejsi Polacy, jesteśmy ludźmi szczęśliwymi, bo żyjemy w czasach, w których nie tylko warto żyć, ale warto też dobrze jeść i pić dobre piwo...

dodaj do biblioteczki
Reklamy