"Joe Black" – bogaty biznesmen kontra śmierć

Data: 2020-07-25 17:34:12 Autor: Piotr Piekarski
News -

Joe Black to pochodzący z końca lat 90. melodramat, który przedstawia losy bogatego i wpływowego biznesmena. Co jeszcze warto wiedzieć o tym filmie? 

Obrazek w treściFot. TVN / Universal / x-news.pl

Joe Black to pochodząca z 1998 r. produkcja z udziałem znanych gwiazd kina. Co warto wiedzieć na temat tego melodramatu? 

Joe Black – opis 

O czym jest film Joe Black? Produkcja opowiada o losach znanego i bajecznie bogatego Williama Parrisha. Biznesmen czerpie z życia garściami i nie przejmuje się konsekwencjami swoich działań. Wszystko zmienia się jednak, kiedy  życiu biznesmena pojawia się tajemniczy młodzieniec, Joe Black, który okazuje się być wysłannikiem śmierci. 

Czytaj także: "Piękna i Bestia" – znana historia opowiedziana na nowo 

Joe Black zawiera z biznesmenem pakt i daje mu czas na to, by uporządkował ziemskie sprawy przed ostatecznym odejściem. Wszystko pod jednym warunkiem – milioner ma mu umożliwić pobycie chwili w postaci ludzkiej. Nieoczekiwanie, wysłannik zaświatów zakochuje się w córce milionera.

Joe Black – obsada

Kto wystąpił w filmie Joe Black? W rolach głównych w produkcji wystąpili Brad Pitt oraz Anthony Hopkins. 

Czytaj także: La Bandida: Graciela zabija Ramiro. Co wydarzy się w 23 i 24 odcinka? 

Oprócz nich w produkcji udział wzięli również Claire Forlani, Jake Weber, Marcia Gay Harden, Jeffrey Tambor oraz Lois Kelly-Miller.

Joe Black – gdzie obejrzeć? 

Film Joe Black w lipcu pojawi się w telewizji. Produkcja wyemitowana zostanie w sobotę, 25 lipca o godz. 20:00 na antenie stacji TVN, a także w niedzielę o 17:30 na CBS Europa. 

Czytaj także: "Dron" – do czego doprowadzi technologia? 

Film zobaczyć można także na VOD. 

Joe Black – opinie

Film Joe Black otrzymał wiele pozytywnych opinii ze strony widzów i krytyków filmowych. Produkcja otrzymała także wiele prestiżowych nagród. Widzowie podkreślali, że produkcja to ciekawa propozycja na wieczór. 

Joe Black – książka

Film Joe Black to remake filmu z 1934 r. pod tytuł Śmierć odpoczywa. Chociaż nie ma książki będącej związanej z tym filmem, możemy polecić Wam inny tytuł – powieść Eperu Augusty Docher. Powieść przedstawia losy młodej dziewczyny, która poznaje tajemniczego aktora z Londynu. Okazuje się, że mężczyzna jest Wędrowcem, przeżywającym swoje życie w kolejnych wcieleniach. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.