Kamerdyner – Tragiczny los długowiecznego rodu...

Data: 2021-05-03 13:00:02 Autor: Tamer Adas

Kamerdyner to powstały w Polsce film prezentujący dramatyczne losy rodziny wielonarodowościowej na początku XX wieku na Kaszubach.

Obrazek w treści

Kamerdyner to polski dramat historyczny z 2018 roku, w reżyserii Filipa Bajona.

Kamerdyner – opis

O czym jest film Kamerdyner? Po śmierci matki Mateusz Kroll, nieślubny syn hrabiego Hermanna von Kraussa dołącza do jego rodziny, jako przyrodzonego brata. Młodzieniec nie trafia do szkoły, a także często jest upokarzany przez członków rodziny.

Tymczasem chrzestny ojciec chłopaka Bazyli Miotke uczestniczy w Wersalu na konferencji, w której zdecydują się losy granic odbudowanej i odzyskanej Polski. Niestety porażka Polaków podzieli nie tylko te ziemię.

Czytaj także: La La Land. Muzyczna bajka.

Ród von Kraussów traci w ten sposób majątek oraz wpływy, co przekłada się również na konflikty, których zwieńczeniem będzie druga wojna światowa.... Jak zakończy się los rodziny i ich przyjaciół?

Kamerdyner – obsada

Kto wystąpił w filmie Kamerdyner? W głównych rolach, widocznych także na plakacie wystąpili Sebastian Fabijański i Marianna Zydek, którzy nieźle poradzili sobie z oczekiwaniami.

Czytaj także: Dywizjon 303 – Polscy bohaterowie staną do nierównej walki...

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Anna Radwan oraz Janusz Gajos.

Kamerdyner – gdzie obejrzeć? 

Film Kamerdyner trafi na antenę TVP już 3 maja 2021 roku o godzinie 22:15 w TVP 1. Remisja odbędzie się w środę 12 maja o godzinie 22:20 w TVP Historia.

Czytaj także: Całe szczęście – polska komedia romantyczna z Piotrem Adamczykiem i Romą Gąsiorowską 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD oraz na Netflixie.

Kamerdyner – opinie

Film Kamerdyner to okazał się być solidną propozycją, która co prawda nie porywała, ale przynajmniej stała na solidnym poziomie.

Czytaj także: "Forrest Gump" – nietypowy narodowy bohater

Kamerdyner – książka

Film Kamerdyner otrzymał powieściowe rozszerzenie opracowane przez Pawła Palińskiego - powieść Kamerdyner, który równolegle wydał swoją pracę do premiery filmu.

Książkę Kamerdyner można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kamerdyner
Paweł Paliński0
Okładka książki - Kamerdyner

,,Kamerdyner" to powieść jakiej w Polsce od lat nie było! Świat, którego już nie ma. Zakazana miłość wciągnięta w wir wielkiej historii. Losy trzech...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo