Quantcast
Logo wydawnictwa - Agora

Dobra literatura faktu, kolekcje dzieł wielkich pisarzy, użyteczne i inteligentne przewodniki oraz poradniki - to specjalności wydawnictwa książkowego Agory.

Wydawnictwo jest owocem sukcesu, jakim było wydanie w 2004 serii z najważniejszymi dziełami literatury XX wieku. Od tamtej pory pod szyldem Biblioteki Gazety Wyborczej ukazały się między innymi kolekcje dzieł Ryszarda Kapuścińskiego, Stanisława Lema oraz Tadeusza Konwickiego.

Dziś znakiem szczególnym naszego wydawnictwa są książki z dziedziny literatury faktu autorstwa dziennikarzy, publicystów i reporterów związanych z Gazeta Wyborczą, chociażby Adama Michnika, Jarosława Mikołajewskiego, Adama Wajraka, Pawła Smoleńskiego, Teresy Torańskiej czy Mariusza Szczygła. Agora wydaje też książki współczesnych intelektualistów, m.in. Adama Daniela Rotfelda, Vaclawa Havla, Zygmunta Baumana czy Bronisława Geremka. Pod logiem Wysokich Obcasów wydajemy książki o kobietach, choć nie tylko dla kobiet a także popularne książki z dziedziny psychologii. W naszej ofercie są również książki w przystępny sposób prezentujące mechanizmy współczesnej gospodarki a także coraz częściej dzieła literatury pięknej - wśród nich interesujące powieściowe debiuty. Ale Wydawnictwo Agory to również popularne spacerowniki po polskich miastach, biografie polskich artystów i ludzi mediów (m.in. Marka Niedźwieckiego, Michała Urbaniaka, Juliusza Machulskiego i Jana Nowickiego), oraz popularne książki historyczne, m.in. album Tomasza Kiznego o Wielkiej Czystce czy Ewy Berberyusz o powojennych losach gen. Władysława Andersa.

Wśród naszych bestsellerów są, m.in. „Listy na wyczerpanym papierze" Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, „Autobiografia” Marka Niedźwieckiego, „Gdyby cała Afryka” Ryszarda Kapuścińskiego, „Kuna za kaloryferem” Adama Wajraka, „Laska nebeska" Mariusza Szczygła, „Czerwona księżniczka” Judyty Watoły i Dariusza Kortko, a ostatnio „Gogol w czasach Google’a”, Wacława Radziwinowicza.

Jesteśmy również pionierami a dziś liderami na rynku audiobooków - w naszej serii Mistrzowie Słowa ukazało się już 48 tytułów w wybitnych aktorskich interpretacjach m.in. Marka Kondrata, Janusza Gajosa, Magdaleny Cieleckiej, Marcina Dorocińskiego, Wiktora Zborowskiego, Anny Seniuk, Jana Peszka, Stanisławy Celińskiej, Piotra Fronczewskiego i Jerzego Stuhra.

Do tej pory Agora wydała ponad 1500 tytułów i znajduje się w pierwszej dziesiątce wydawców w Polsce. Część książek i serii została przygotowywana wspólnie z innymi wydawnictwami, m.in. PWN, Czarne, Bellona, Iskry, Ośrodkiem KARTA i Domem Spotkań z Historią oraz Editorial Planeta DeAgostini, Planeta Marketing i Noir Sur Blanc.

Wydawnictwa muzyczne Agory obejmują kilkadziesiąt albumów premierowych i kompilacji z różnych gatunków - od popu przez rock i hip hop aż po jazz - oraz płyty DVD z koncertami na żywo. Projekty muzyczne Agory cieszą się uznaniem krytyków i słuchaczy - wiele z nich osiągnęło status złotych i platynowych płyt.

Wydawnictwa muzyczne Agory obejmują albumy premierowe, składanki muzyczne oraz płyty DVD z nagraniami koncertów. Są wśród nich m.in. unikalne kolekcje związane np. z konkretnym rodzajem muzyki lub artystą czy kompozytorem. Projekty muzyczne Agory cieszą się uznaniem krytyków i słuchaczy - wiele z nich osiągnęło status złotych i platynowych płyt.

Wśród płyt muzycznych Agory znajdują się albumy uznanych artystów polskiej sceny muzycznej, np. Kayah, Macieja Maleńczuka, Wojciecha Waglewskiego i Voo Voo, Ewy Bem, Edyty Górniak, Marka Kościkiewicza i Marka Dyjaka, jak również debiutantów i artystów z kręgu muzyki alternatywnej - m.in. zespołów Fisz Emade, Pustki, Dagadana i Cool Kids of Death, czy Magdy Navarette. Albumy muzyczne Agory to także kompilacje, takie jak "The Best of Smooth Jazz Cafe" - autorski, dwupłytowy album Marka Niedźwieckiego, "Hey Jimi - polskie gitary grają Hendrixa", "Rock loves Chopin" czy "Herbert", krążki z muzyką filmową, m.in. z filmów "Świadectwo", "0_1_0" i z serialu "Ekipa".

W ofercie dystrybucyjnej znajdują się płyty takich artystów jak: Kamp!, Paula i Karol oraz Novika. Spółka oferuje też wyjątkowe muzyczne DVD - zapisy koncertów m.in. Waglewskiego/Fisza i Emade oraz Magdy Umer, a także płyty "Najmniejsze Koncerty Świata" z nagraniami występów m.in. Hey, Lecha Janerki, Marii Peszek czy Muńka Staszczyka organizowanych przez Radio Roxy i OVI Music. Agora współpracuje z takimi wytwórniami jak: Kayax, Universal Music, EMI Music i Sony Music Polska. Muzyczne kolekcje Agory obejmują wydawnictwa z kręgu muzyki rozrywkowej i poważnej. Dla melomanów i miłośników jazzu Agora przygotowała kolekcje: m.in. "Wielcy kompozytorzy filmowi", "Giganci jazzu", zbiór dzieł Fryderyka Chopina - urodzinową kolekcję upamiętniającą obchody Roku Chopinowskiego 2010 oraz serie z płytami muzycznymi i DVD "Wielkie Opery" i "Balet i taniec" prezentujące dzieła sceniczne najwybitniejszych twórców muzyki klasycznej. Spółka wydała również serie z nurtu muzyki rozrywkowej: m.in. dyskografię grupy Queen, kolekcję nagrań Elvisa Presleya, leksykon Budki Suflera, a także kolekcję utworów w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka. Agora wydaje również ekskluzywne albumy wielopłytowe. Dotychczas w serii ukazały się: "Wisława Szymborska", "Magda Umer", "2 plus 1", "Grzegorz Ciechowski", "Martyna Jakubowicz", "Andrzej Zaucha" i "Marek Grechuta". Agora wydaje kolekcje filmowe i seriale na DVD, a także angażuje się w produkcję filmową.

Wśród kolekcji filmowych wydanych przez Agorę można znaleźć m.in. serię "30 filmów wszech czasów" prezentującą dzieła najciekawszych twórców kina europejskiego i amerykańskiego oraz 20-tomową kolekcję najważniejszych dzieł Woody'ego Allena. Pozycje polskiej kinematografii oferowane są w seriach "Lektury szkolne" - kolekcji 20 filmowych adaptacji arcydzieł literatury na płytach DVD wraz z omówieniami książek oraz w 20-częsciowej serii "Mistrzowie polskiego kina" prezentującej fenomen rodzimej kinematografii poprzez jego najważniejsze postaci - m.in. Andrzeja Wajdę, Zbigniewa Cybulskiego, Krzysztofa Komedę, Jerzego Stuhra i Wojciecha Jerzego Hasa. W kolekcji "Mistrzowie polskiego kina" można zobaczyć cyfrowo odnowione, niezapomniane filmy, jak choćby "Popiół i diament" czy "Rękopis znaleziony w Saragossie", a także przeczytać teksty o związanych z nimi artystach pióra wybitnych krytyków, m.in. Tadeusza Sobolewskiego, Jacka Szczerby i Pawła Felisa. Spółka wydała też serial "Ekipa" z nurtu political-fiction, pierwszy serial telewizyjny w reżyserii Agnieszki Holland. Jego kolejne odcinki - w ramach prekursorskiego w skali światowej systemu dystrybucji - ukazywały się najpierw na DVD, w ramach kolekcji "Biblioteki Gazety Wyborczej", a później były emitowane w telewizji. Agora wydała także kolekcje "Rodzina Soprano" i "Przyjaciele", sprzedając książeczki z kolejnymi odcinkami popularnych seriali na DVD.

Agora intensywnie zaangażowała się w koprodukcję filmu "Świadectwo" - obrazu o życiu Jana Pawła II, widzianym oczyma jego wieloletniego sekretarza i przyjaciela - kardynała Stanisława Dziwisz. Film powstał na kanwie książki pod tym samym tytułem, wydanej przez Agorę w 2007 roku.

"Świadectwo" zostało zrealizowane z międzynarodowym rozmachem - zdjęcia powstawały niemal w całej Europie. W rolę narratora wcielił się znakomity aktor Michael York, a muzykę do obrazu stworzył Vangelis. Kinową wersję "Świadectwa" obejrzało ponad milion widzów, film został pokazany w telewizji i wydany w wersji DVD.Więcej informacji o filmie znajduje się na stronie www.swiadectwofilm.pl Ważną produkcją Agory jest krótkometrażowy film Marcela Łozińskiego "Poste restante". Film zdobył prestiżową Europejską Nagrodę Filmową, zwaną Europejskim Oscarem, w kategorii najlepszy film krótki. Agora jest też koproducentem filmu Marka Koterskiego "Baby są jakieś inne", który pojawił się na ekranach kin w październiku 2011 roku. Po premierze Spółka wydała film na DVD wraz z poświęconą mu książką, a także specjalny album zawierający scenariusz dzieła Koterskiego i dokumentację wydarzeń z planu filmowego. Rok 2013 przyniósł kolejną koprodukcję - bestsellerowej „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego.

Książki wydawnictwa

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
czytajacamewa 2021-10-26 12:50:37

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy