Logo wydawnictwa - Agora

Dobra literatura faktu, kolekcje dzieł wielkich pisarzy, użyteczne i inteligentne przewodniki oraz poradniki - to specjalności wydawnictwa książkowego Agory.

Wydawnictwo jest owocem sukcesu, jakim było wydanie w 2004 serii z najważniejszymi dziełami literatury XX wieku. Od tamtej pory pod szyldem Biblioteki Gazety Wyborczej ukazały się między innymi kolekcje dzieł Ryszarda Kapuścińskiego, Stanisława Lema oraz Tadeusza Konwickiego.

Dziś znakiem szczególnym naszego wydawnictwa są książki z dziedziny literatury faktu autorstwa dziennikarzy, publicystów i reporterów związanych z Gazeta Wyborczą, chociażby Adama Michnika, Jarosława Mikołajewskiego, Adama Wajraka, Pawła Smoleńskiego, Teresy Torańskiej czy Mariusza Szczygła. Agora wydaje też książki współczesnych intelektualistów, m.in. Adama Daniela Rotfelda, Vaclawa Havla, Zygmunta Baumana czy Bronisława Geremka. Pod logiem Wysokich Obcasów wydajemy książki o kobietach, choć nie tylko dla kobiet a także popularne książki z dziedziny psychologii. W naszej ofercie są również książki w przystępny sposób prezentujące mechanizmy współczesnej gospodarki a także coraz częściej dzieła literatury pięknej - wśród nich interesujące powieściowe debiuty. Ale Wydawnictwo Agory to również popularne spacerowniki po polskich miastach, biografie polskich artystów i ludzi mediów (m.in. Marka Niedźwieckiego, Michała Urbaniaka, Juliusza Machulskiego i Jana Nowickiego), oraz popularne książki historyczne, m.in. album Tomasza Kiznego o Wielkiej Czystce czy Ewy Berberyusz o powojennych losach gen. Władysława Andersa.

Wśród naszych bestsellerów są, m.in. „Listy na wyczerpanym papierze" Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, „Autobiografia” Marka Niedźwieckiego, „Gdyby cała Afryka” Ryszarda Kapuścińskiego, „Kuna za kaloryferem” Adama Wajraka, „Laska nebeska" Mariusza Szczygła, „Czerwona księżniczka” Judyty Watoły i Dariusza Kortko, a ostatnio „Gogol w czasach Google’a”, Wacława Radziwinowicza.

Jesteśmy również pionierami a dziś liderami na rynku audiobooków - w naszej serii Mistrzowie Słowa ukazało się już 48 tytułów w wybitnych aktorskich interpretacjach m.in. Marka Kondrata, Janusza Gajosa, Magdaleny Cieleckiej, Marcina Dorocińskiego, Wiktora Zborowskiego, Anny Seniuk, Jana Peszka, Stanisławy Celińskiej, Piotra Fronczewskiego i Jerzego Stuhra.

Do tej pory Agora wydała ponad 1500 tytułów i znajduje się w pierwszej dziesiątce wydawców w Polsce. Część książek i serii została przygotowywana wspólnie z innymi wydawnictwami, m.in. PWN, Czarne, Bellona, Iskry, Ośrodkiem KARTA i Domem Spotkań z Historią oraz Editorial Planeta DeAgostini, Planeta Marketing i Noir Sur Blanc.

Wydawnictwa muzyczne Agory obejmują kilkadziesiąt albumów premierowych i kompilacji z różnych gatunków - od popu przez rock i hip hop aż po jazz - oraz płyty DVD z koncertami na żywo. Projekty muzyczne Agory cieszą się uznaniem krytyków i słuchaczy - wiele z nich osiągnęło status złotych i platynowych płyt.

Wydawnictwa muzyczne Agory obejmują albumy premierowe, składanki muzyczne oraz płyty DVD z nagraniami koncertów. Są wśród nich m.in. unikalne kolekcje związane np. z konkretnym rodzajem muzyki lub artystą czy kompozytorem. Projekty muzyczne Agory cieszą się uznaniem krytyków i słuchaczy - wiele z nich osiągnęło status złotych i platynowych płyt.

Wśród płyt muzycznych Agory znajdują się albumy uznanych artystów polskiej sceny muzycznej, np. Kayah, Macieja Maleńczuka, Wojciecha Waglewskiego i Voo Voo, Ewy Bem, Edyty Górniak, Marka Kościkiewicza i Marka Dyjaka, jak również debiutantów i artystów z kręgu muzyki alternatywnej - m.in. zespołów Fisz Emade, Pustki, Dagadana i Cool Kids of Death, czy Magdy Navarette. Albumy muzyczne Agory to także kompilacje, takie jak "The Best of Smooth Jazz Cafe" - autorski, dwupłytowy album Marka Niedźwieckiego, "Hey Jimi - polskie gitary grają Hendrixa", "Rock loves Chopin" czy "Herbert", krążki z muzyką filmową, m.in. z filmów "Świadectwo", "0_1_0" i z serialu "Ekipa".

W ofercie dystrybucyjnej znajdują się płyty takich artystów jak: Kamp!, Paula i Karol oraz Novika. Spółka oferuje też wyjątkowe muzyczne DVD - zapisy koncertów m.in. Waglewskiego/Fisza i Emade oraz Magdy Umer, a także płyty "Najmniejsze Koncerty Świata" z nagraniami występów m.in. Hey, Lecha Janerki, Marii Peszek czy Muńka Staszczyka organizowanych przez Radio Roxy i OVI Music. Agora współpracuje z takimi wytwórniami jak: Kayax, Universal Music, EMI Music i Sony Music Polska. Muzyczne kolekcje Agory obejmują wydawnictwa z kręgu muzyki rozrywkowej i poważnej. Dla melomanów i miłośników jazzu Agora przygotowała kolekcje: m.in. "Wielcy kompozytorzy filmowi", "Giganci jazzu", zbiór dzieł Fryderyka Chopina - urodzinową kolekcję upamiętniającą obchody Roku Chopinowskiego 2010 oraz serie z płytami muzycznymi i DVD "Wielkie Opery" i "Balet i taniec" prezentujące dzieła sceniczne najwybitniejszych twórców muzyki klasycznej. Spółka wydała również serie z nurtu muzyki rozrywkowej: m.in. dyskografię grupy Queen, kolekcję nagrań Elvisa Presleya, leksykon Budki Suflera, a także kolekcję utworów w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka. Agora wydaje również ekskluzywne albumy wielopłytowe. Dotychczas w serii ukazały się: "Wisława Szymborska", "Magda Umer", "2 plus 1", "Grzegorz Ciechowski", "Martyna Jakubowicz", "Andrzej Zaucha" i "Marek Grechuta". Agora wydaje kolekcje filmowe i seriale na DVD, a także angażuje się w produkcję filmową.

Wśród kolekcji filmowych wydanych przez Agorę można znaleźć m.in. serię "30 filmów wszech czasów" prezentującą dzieła najciekawszych twórców kina europejskiego i amerykańskiego oraz 20-tomową kolekcję najważniejszych dzieł Woody'ego Allena. Pozycje polskiej kinematografii oferowane są w seriach "Lektury szkolne" - kolekcji 20 filmowych adaptacji arcydzieł literatury na płytach DVD wraz z omówieniami książek oraz w 20-częsciowej serii "Mistrzowie polskiego kina" prezentującej fenomen rodzimej kinematografii poprzez jego najważniejsze postaci - m.in. Andrzeja Wajdę, Zbigniewa Cybulskiego, Krzysztofa Komedę, Jerzego Stuhra i Wojciecha Jerzego Hasa. W kolekcji "Mistrzowie polskiego kina" można zobaczyć cyfrowo odnowione, niezapomniane filmy, jak choćby "Popiół i diament" czy "Rękopis znaleziony w Saragossie", a także przeczytać teksty o związanych z nimi artystach pióra wybitnych krytyków, m.in. Tadeusza Sobolewskiego, Jacka Szczerby i Pawła Felisa. Spółka wydała też serial "Ekipa" z nurtu political-fiction, pierwszy serial telewizyjny w reżyserii Agnieszki Holland. Jego kolejne odcinki - w ramach prekursorskiego w skali światowej systemu dystrybucji - ukazywały się najpierw na DVD, w ramach kolekcji "Biblioteki Gazety Wyborczej", a później były emitowane w telewizji. Agora wydała także kolekcje "Rodzina Soprano" i "Przyjaciele", sprzedając książeczki z kolejnymi odcinkami popularnych seriali na DVD.

Agora intensywnie zaangażowała się w koprodukcję filmu "Świadectwo" - obrazu o życiu Jana Pawła II, widzianym oczyma jego wieloletniego sekretarza i przyjaciela - kardynała Stanisława Dziwisz. Film powstał na kanwie książki pod tym samym tytułem, wydanej przez Agorę w 2007 roku.

"Świadectwo" zostało zrealizowane z międzynarodowym rozmachem - zdjęcia powstawały niemal w całej Europie. W rolę narratora wcielił się znakomity aktor Michael York, a muzykę do obrazu stworzył Vangelis. Kinową wersję "Świadectwa" obejrzało ponad milion widzów, film został pokazany w telewizji i wydany w wersji DVD.Więcej informacji o filmie znajduje się na stronie www.swiadectwofilm.pl Ważną produkcją Agory jest krótkometrażowy film Marcela Łozińskiego "Poste restante". Film zdobył prestiżową Europejską Nagrodę Filmową, zwaną Europejskim Oscarem, w kategorii najlepszy film krótki. Agora jest też koproducentem filmu Marka Koterskiego "Baby są jakieś inne", który pojawił się na ekranach kin w październiku 2011 roku. Po premierze Spółka wydała film na DVD wraz z poświęconą mu książką, a także specjalny album zawierający scenariusz dzieła Koterskiego i dokumentację wydarzeń z planu filmowego. Rok 2013 przyniósł kolejną koprodukcję - bestsellerowej „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego.

Książki wydawnictwa

Okładka - Call girl
Call girl
K.N. Haner

Gdy prawo ustępuje namiętności, budzą się skrywane pragnienia. Aurora Lawson jest wzorową studentką prawa, ale dorabia na sekstelefonie. Wbrew wszelkim stereotypom dziewczyna lubi tę pracę i widzi w niej...czytaj dalej

Okładka - Strażnik jeziora
Strażnik jeziora
Michał Zgajewski

Prawda zawsze ma drugie dno. Podgórska miejscowość, słowiańska mitologia i detektyw o ciętym języku oraz talencie do pakowania się w kłopoty. Pierwsza część nowej serii kryminalnej osadzonej w Beskidzie...czytaj dalej

Okładka - Za duży na bajki 2
Za duży na bajki 2
Agnieszka Dąbrowska

Waldkowi raczej nie brakowało taty - dopóki ktoś nie spróbował go zastąpić U Waldka wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku: jego gamingowe trio TWO KINGS AND QUEEN wygrywa jedno spotkanie za drugim, a ciotka...czytaj dalej

Okładka - Wojny niebieskie. W środku najbrutalniejszego gangu kiboli
Wojny niebieskie. W środku najbrutalniejszego gangu kiboli
Marcin Pietraszewski

Reportaż z centrum gangsterskiego świata Każdy zaczyna na trybunach. W sektorze fanatyków z dumą wykrzykują klubowe pieśni, a za barwy klubowe poszliby w ogień. ,,Ino Ruch!" - wołają w Chorzowie. Kto chce...czytaj dalej

Okładka - Tyle groźnych miejsc
Tyle groźnych miejsc
Stacy Willingham

W oczach społeczeństwa winna jest zawsze matka. 140 tysięcy ocen czytelniczek i czytelników na Goodreads.com Nominacja do tytułu Najlepszego thrillera roku 2023. Ta książka ma wszystko, czego szukamy w...czytaj dalej

Okładka - Każdy rok Tommy'ego Llewellyna
Każdy rok Tommy'ego Llewellyna
Michael Thompson

Fascynująca opowieść o człowieku, którego serce pamięta więcej niż umysł. Rodzice Tommy'ego Llewellyna budzą się w środku nocy. Z ich domu zniknęły wszystkie rzeczy związane z malutkim synem. Co jednak dziwniejsze...czytaj dalej

Okładka - Bliskość i lęk. Jak budować lepsze relacje
Bliskość i lęk. Jak budować lepsze relacje
Marcin Matych

Jak uzdrowić swoje relacje z innymi i z samym sobą? Relacje, w których jesteśmy i to, jak się w nich czujemy w ogromnym stopniu wpływają na nasze poczucie szczęścia i życiowej satysfakcji. Czym różnią się...czytaj dalej

Okładka - Kolczaste łzy
Kolczaste łzy
S.A. Cosby

Na listach najważniejszych lektur 2021 roku przez ,,New York Timesa", ,,Washington Post", ,,TIME Magazine" i Nowojorską Bibliotekę Publiczną. Nominowana do Goodreads Choice Award. Jedna z rekomendacji książkowych...czytaj dalej

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
czytajacamewa 2021-10-26 12:50:37

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy