Katyń. Ostatni świadek – Brytyjski dziennikarz w walce o prawdę o polskiej tragedii

Data: 2020-09-17 15:11:13 Autor: tadas

Katyń. Ostatni świadek to film z 2018 roku prezentujący historię brytyjskiego dziennikarza Stephena Underwooda, starającego się ze wszystkich sił poznać oraz ujawnić prawdę dotyczącą wydarzeń oraz zbrodni dokonanej przez Rosjan w Katyniu, gdzie zamordowano polską elitę z okresu drugiej wojny światowej.

Obrazek w treści

Katyń. Ostatni świadek to polsko-brytyjski thriller historyczny z 1990 roku prezentujący historię dziennikarza walczącego o prawdę o zbrodni Katyńskiej.

Katyń. Ostatni świadek – opis

O czym jest film Katyń. Ostatni świadek? Ambitny Stephen Underwood to młody dziennikarz starający się wybić na tle wielu innych, bardziej doświadczonych kolegów po fachu. W trakcie poszukiwania dobrego tematu udaje mu się natrafić na temat tajemniczych samobójstw polskich żołnierzy i oficerów. Ilość aktów jest na tyle duża, że wzbudza jego spore wątpliwości.

W ten sposób rozpoczyna swoje własne śledztwo, mające na celu ujawnić co się tak naprawdę dzieje na terenie okupowanej Polski.

Czytaj także: "Przysięga": Gulsum ma długi u mafii! Co wydarzy się w 257 i 258 odc Przysięga?

Powojenny świat nie chce jednak poznać prawdy, ponieważ stosunki z Józefem Stalinem w dalszym ciągu są niezwykle napięte, a zbrodnie katyńskie są na tyle duże, że wyjawienie świat spowoduje wielkie poruszenie oraz konflikt, nie będący na rękę przedstawicieli państw Zachodu...

Katyń. Ostatni świadek – obsada

Kto wystąpił w filmie Katyń. Ostatni świadek? W głównej roli Stephena Underwooda wcielił się Alex Pettyfer (Stormbreaker, Jestem numerem 4, Magic Mike), któremu na ekranie towarzyszył między innymi Robert Więckiewicz (Poznań 56, Kryminalni, Odwróceni, Wałęsa, Zero, Kler).

Czytaj także: "Leśniczówka": Martyna wygrała staż w Norwegii! Co wydarzy się w 247 i 248 odc Leśniczówka?

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Michael Gambon, Will Thorp, Henry Lloyd-Hughes i Piotr Stramowski.

Katyń. Ostatni świadek – gdzie obejrzeć? 

Film Katyń. Ostatni świadek dziś możemy zobaczyć w czwartek, 17 września o 20:40 na antenie stacji TVN 7.

Czytaj także: Powstała kolekcja ubrań inspirowana serialem Król

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD i na Netflixie.

Katyń. Ostatni świadek – opinie

Film Katyń. Ostatni świadek za granicą został kiepsko przyjętym, zbierając sporą ilość słabych lub co najwyżej przeciętnych ocen. Produkcja nie obroniła się a dla wielu najciekawsze sceny ujrzeliśmy przy okazji zwiastunów, a poza nimi... no cóż, mamy do czynienia z łącznikami z niezbyt ciekawymi scenami.

Katyń. Ostatni świadek – książka

Film Katyń. Ostatni świadek skoncentruje się na realnych wydarzeniach historycznych, zatem być może zainteresuje Was książka Katyń 1940 Eugeniii Maresch, prezentujący tę niezwykłą zbrodnię.

Czytaj także: Bój do ostatniej krwi. „Wizna" Jacka Komudy 

Książkę Katyń 1940 kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.