Kolejna książka Stephena Kinga już wkrótce. O czym będzie?

Data: 2019-10-07 07:02:22 Autor: pobarski

Już w maju przyszłego roku wydana zostanie kolejna książka króla horrorów. Czekacie?

Tofot. Warner Bros Poland

W kinach niedawno zadebiutowała ekranizacja drugiej części hitu TO, a parę dni temu na Netfliksie wystartował film pt. W wysokiej trawie, tymczasem Stephen King nie przestaje zaskakiwać swoich fanów.

Czytaj także: "W wysokiej trawie" Stephena Kinga zekranizowane – co wiadomo o produkcji?

Jak donosi Entertainment Weekly, już w przyszłym roku popularny autor horrorów wydać ma kolejną publikację – tym razem będzie to zbiór kilku historii. Planuje się, że książka swoją premierę mieć będzie w pierwszym półroczu 2020 roku i nazywać się będzie If It Bleeds.

If It Bleeds – o czym będzie?

If It Bleeds okładka
okładka If It Bleeds

If It Bleeds będzie zbiorem łącznie 4 opowiadań - Mr. Harrigan’s Phone, The Life of Chuck, Rat oraz tytułowego If It Bleeds. To ostatnie nawiązywać będzie do znanej z wcześniejszych utworów – m.in. Outsidera – postaci Holly Gibney.

Czytaj także: Już niebawem ekranizacja kolejnej książki Stephena Kinga!

Na ten moment wiadomo, że w powieści ma pojawić się wątek detektywa Ralpha Andersona, który otrzymuje tajemniczą przesyłkę zawierającą pamięć przenośną zawierającą zestaw nagrań. Na nagraniach audio, będących swoistym pamiętnikiem czy zestawami raportów, Gibney rozpoczyna sprawozdanie z ostatniej prowadzonej sprawy.

If It Bleeds – kiedy premiera?

Stephen King zapowiedział swoją książkę w ramach promocji jego najnowszej powieści, Instytut. Zgodnie z informacjami podanymi przez EW, zbiór opowiadań Kinga swoją premierę ma mieć 5 maja 2020 roku w Stanach Zjednoczonych. Na ten moment nie znana jest data polskiej premiery.

Lubicie twórczość Stephena Kinga? Będziecie czytać jego nową książkę?


 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.