"W wysokiej trawie" Stephena Kinga zekranizowane – co wiadomo o produkcji?

Data: 2019-10-05 10:54:33 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Już niebawem na ekranach zobaczyć będzie można kolejną filmową adaptację – tym razem chodzi o ekranizację opowiadania W wysokiej trawie stworzonego przez Stephena Kinga wraz z synem. Co wiadomo?

W wysokiej trawie
fot. Netflix

Stephena Kinga nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Popularny amerykański pisarz specjalizuje się w pisaniu horrorów i thrillerów, a wiele książek jego autorstwo zostało już zekranizowanych.

Czytaj także: Premiery Netflixa w październiku. Co nowego?

Już niebawem zobaczyć będzie można kolejny film na podstawie twórczości Kinga, dzięki platformie Netflix film na podstawie krótkiej historii pojawi się już w październiku.

W wysokiej trawie – opis

O czym jest film W wysokiej trawie? W filmie na podstawie opowiadania Kinga i Hilla przedstawione zostają losy Cala i Becky, rodzeństwa, które więcej łączy i dzieli.

Młodzi ludzie starają się wspierać w nawet najtrudniejszych chwilach, dlatego też, kiedy Cal dowiaduje się, że jego siostra zaszła w ciążę, nie waha się i postanawia jej pomóc. Becky i Cal wsiadają w samochód, by powrócić do rodziny, gdzie dziewczyna mogłaby na chwilę odetchnąć. Po drodze przejeżdżają jednak przez Kansas – stan w środkowej części kraju, pełen pól uprawnych pszenicy i kukurydzy. W trakcie drogi słyszą wołanie o pomoc dochodzące z jednego z pól traw znajdującego się przy drodze.

Rodzeństwo parkuje przy dziwnym kościele, a następnie wkracza pomiędzy trawy, by pomóc wydostać się właścicielowi głosu – prawdopodobnie małemu, zagubionemu chłopcu. Jednak Becky i Cal sami szybko gubią się pomiędzy wielką trawą, tracą się z oczu i muszą zrobić wszystko, by się odnaleźć. Nie wiedzą jednak, jak wielkie czeka na nich niebezpieczeństwo.

W wysokiej trawie – obsada

O produkcji W wysokiej trawie wiadomo już od pewnego czasu. Za dystrybucję odpowiada jeden z największych serwisów streamingowy – Netflix. Kto wystąpi w produkcji na podstawie opowiadania Stephena Kinga?

Czytaj także: Już niebawem ekranizacja kolejnej książki Stephena Kinga!

W roli Becky w produkcji wystąpiła Laysla De Oliveira, a Cala zagrał Harrison Gilbertson. Oprócz nich na ekranie zobaczymy także Patricka Wilsona, Rachel Wilson i Willa Buie Juniora. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Vincenzo Natali.

W wysokiej trawie – kiedy premiera? Gdzie zobaczyć cały film?

Gdzie i kiedy można zobaczyć film W wysokiej trawie? Okazuje się, że produkcja nie będzie dostępna w kinach. Jako film oryginalny Netfliksa, to właśnie tylko na tej platformie można zobaczyć filmową adaptację opowiadania Kinga.

Co więcej – fani mrocznych historii mogą film zobaczyć już od 4 września, wtedy miała bowiem światowa premiera. Produkcja dostępna jest zarówno na amerykańskiej, jak i polskiej wersji Netfliksa.

W wysokiej trawie – książka

Film W wysokiej trawie powstał na podstawie opowiadania Stephena Kinga i jego syna, które w Polsce wydane zostało pierwszy raz w 2013 roku. Opowiadanie ma około 50 stron i na rynku pojawiło się nakładem Wydawnictwa Albatros.

Książkę tę można kupić w dobrej cenie tutaj.

Czytacie lub oglądacie horrory? A może wolicie inne gatunki?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
W wysokiej trawie
Stephen King1
Okładka książki - W wysokiej trawie

Cal i Becky to kochające się rodzeństwo. Kiedy Becky zachodzi w ciążę na pierwszym roku studiów, brat decyduje się jej pomóc i odwieźć siostrę...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje