Już niebawem ekranizacja kolejnej książki Stephena Kinga!

Data: 2019-08-22 11:47:57 Autor: Patryk Obarski

Książki Stephena Kinga w ostatnim czasie ekranizowane są naprawdę chętnie. Tym razem fani jednego z najpopularniejszych twórców horroru mogą liczyć na adaptację filmową historii, którą znamy pod tytułem Pokochała Toma Gordona.

Doktor SenFot. EWAN McGREGOR as Danny Torrance in the Warner Bros. Pictures’ supernatural thriller “DOCTOR SLEEP,” a Warner Bros. Pictures release. / © 2019 WARNER BROS. ENTERTAINMENT INC.

Stephen King jest jednym z najpoczytniejszych amerykańskich pisarzy, który zasłynął z publikacji powieści grozy – w szczególności z horrorów. Choć wielu twórców marzy o osiągnięciu sukcesu Kinga, to odpowiada za niego ciężka praca pisarza, który przez lata wydał wiele powieści.

Czytaj także: W kwietniu nowy James Bond – kiedy premiera, opis, obsada

Wraz z kolejnymi książkami i popularnością, Stephen King doczekał się także sporej liczby adaptacji książek w formie filmowej. Dopiero niedawno mogliśmy zobaczyć w kinach popularne To, a niebawem w kinach pojawić mają się kolejne filmy – ekranizacje we wrześniu pojawi się kontynuacja ToTo: Rozdział drugi, a w listopadzie część druga Lśnienia, czyli Doktor Sen. Tymczasem okazuje się, że już wkrótce rozpoczną się praca nad kolejnym filmem stworzonym na podstawie książki Kinga – Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona.

Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona (The Girl Who Loved Tom Gordon) – opis filmu

O czym jest film Pokochała Toma Gordona? Przedstawia on losy nastolatki Trishy, która podczas jednej z wycieczek gubi się w lesie na jednym z górskich szlaków. Przerażona nastolatka próbuje się pozbierać, jednak chwilowe zejście z wytyczonej ścieżki powoduje, że jej wycieczka w parku narodowym zamienia się w wielodniową wędrówkę. A każdy krok jeszcze bardziej oddala ją od cywilizacji.

Trisha musi poradzić sobie w dzikim lesie, a oprócz własnych doświadczeń, jej jedynymi kompanami są strach i walkman, na którym słucha relacji w radiu z meczów Red Soxów, w których gra jej ulubiony zawodnik, Tomem Gordonem.

Niebawem trudna wędrówka da się jej w znaki. Fakt, że być może umrze z wyczerpania i głodu w środku puszczy sprawia, że dziewczyna ma halucynacje. Niebawem zaś zaczyna wierzyć we wszystko, co podsuwa jej wyobraźnia…

Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona – kiedy premiera i obsada

Na ten moment dopiero ogłoszono, że prace nad filmem mają ruszyć. Na początek trwają poszukiwania reżysera i scenarzysty, którzy zajęliby się produkcją. W kolejnym etapie rozpoczną się przesłuchania do ról w filmie.

Czytaj także: Kiedy premiera "The Kissing Booth 2"?

Producentem filmu ma być przedsiębiorstwo Sanibel Films, które założone zostało przez słynnego reżysera i scenarzystę horrorów George Romero. Romero tym tytułem interesował się już przed laty i rozpoczął pierwsze prace, niestety – zmarł w 2017 roku, tym samym, prace nad Pokochała Toma Gordona zostały zawieszone. Teraz spadkobierczyni firmy, Chris Romero, ponownie chce zabrać się za adaptację powieści Kinga.

Jestem podekscytowany, że moja książka zostanie zaadaptowana na ekrany i że firma George’a jest w to zaangażowana. Chris Forrest (Romero) długo i ciężko pracowała, aby ten projekt został zrealizowany - przedstawił w swoim oświadczeniu Stephen King, o czym donosi The Hollywood Reporter.

Czytaliście książki Stephena Kinga? Co o nich sądzicie?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona
Stephen King1
Okładka książki - Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona

Jest to historia kilku dni życia dziewięcioletniej dziewczynki imieniem Trisha. Niedługo po trudnym rozwodzie rodziców, opętana manią pieszych...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dziecko września
Marek Harny
Dziecko września
Pokaż wszystkie recenzje