Powstaną dwa filmy oparte na „Akademii Pana Kleksa”. Do tego metaverse i tokeny NFT 

Data: 2022-05-09 12:40:08 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Pojawiły się najnowsze informacje dotyczące planowanej ekranizacji Akademii Pana Kleksa, którego reżyserem jest Maciej Kawulski, współtwórca filmów Jak pokochałam gangstera i 365 dni.  Jak się okazuje, film powstanie w aż dwóch częściach, a pierwszy z filmów zobaczymy w 2023 roku. 

Obrazek w treści

  • W 2023 roku zadebiutuje najnowsza ekranizacja powieści Jana Brzechwy.
  • Filmy będą stanowił element wirtualnego świata „Kleks Academy”. 
  • Więcej na temat nowej ekranizacji przeczytać można w naszym ostatnim materiale. 

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat najnowszej adaptacji Akademii pana Kleksa, która zrealizowana ma zostać w reżyserii Macieja Kawulskiego. Jak się okazuje, ekranizacja popularnej lektury stanowić będzie jeden z elementów szerokiego uniwersum, w skład którego wchodzić będzie także wirtualny świat metaverse oraz tokeny NFT. 

Akademia Pana Kleksa – dwie części potwierdzone! 

Najważniejsza informacja dla fanów czekających na nową ekranizację Akademii Pana Kleksa jest taka, że stworzone zostaną aż dwa filmu związane z książką Jana Brzechwy. Przypomnijmy, że już w nieoficjalnych doniesieniach mówiono, że nowy film ma stanowić współczesną alternatywę znanej historii. Teraz potwierdzono, że nowy projekt realizowany w ramach ekranizacji – Kleks Academy – stworzony będzie „na motywach powieści Brzechwy”. 

Choć nieznane są szczegóły tego, co pojawi się w konkretnych częściach filmowej sagi, wiadomo, że pierwsza część nowej Akademii Pana Kleksa zadebiutuje w 2023 roku. Jej kontynuacja pojawi się w kinach dwa lata później – w 2025 roku. 

Produkcja filmów jeszcze się nie rozpoczęła – jak czytamy na oficjalnej stronie Kleks Academy – produkcja filmu rozpocząć ma się latem 2022 roku. 

Świat metaverse związany z Akademią Pana Kleksa 

Jak się okazuje, filmy to nie wszystko, co związane będzie z nowym uniwersum opartym na popularnej historii Jana Brzechwy. W planach jest stworzenie także metaverse, czyli zupełnie wirtualnego świata. 

– Dzięki najnowszym technologiom, tym razem doznania będą znacznie głębsze i bardziej wciągające. Absolwentem szkoły będzie mógł być tak naprawdę każdy, a ścieżka będzie prowadzić od procesu produkcji filmu, poprzez kreatywną zabawę z aplikacją AR, do unikalnych doświadczeń w sferze metaverse

– czytamy na rp.pl wypowiedź Karola Beliny-Brzozowskiego zaangażowanego w projekt „Kleks Academy”. 

Aby dołączyć do wirtualnego świata Kleks Academy, członkowie nowej Akademii Pana Kleksa będą musieli wcześniej posiadać specjalny token NFT – wirtualną kostkę do gry opartą na technologii multi-D NFT. 

Zdaniem twórców projektu Kleks Academy, planowane działania będą przełomowe dla współczesnej kinematografii, bowiem zaangażują widzów w konkretne działania związane z filmowym uniwersum. 

Długa historia Akademii Pana Kleksa 

Warto wiedzieć, że Akademia Pana Kleksa w tym roku obchodzi już 76 lat. Pierwszy raz powieść dla dzieci wydana została w 1946 roku i opowiadała o losach Adasia Niezgódki, który trafia do niezwykłej szkoły prowadzonej przez ekscentrycznego Pana Kleksa. 

Książka od lat pozostaje w kanonie lektur szkolnych, a z dziełem Brzechwy zapoznają się kolejne pokolenia uczniów. „Akademia Pana Kleksa” była także ekranizowana w przeszłości — w 1983 roku powstał film w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. 

Książkę Akademia Pana Kleksa kupić można w popularnych księgarniach poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Akademia pana Kleksa
Jan Brzechwa0
Okładka książki - Akademia pana Kleksa

Jedna z najwspanialszych książek dla dzieci kochających magię! Akademia Pana Kleksa to ponadczasowa opowieść o pokonywaniu własnych słabości, sile przyjaźni...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy