Quantcast

Ruszyły castingi do nowej „Akademii Pana Kleksa”!

Data: 2022-02-16 09:00:01 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

To już pewne, że powstanie nowa wersja filmu Akademia Pana Kleksa. Ruszyły właśnie castingi do uwspółcześnionej adaptacji książki Jana Brzechwy. Wiemy też, że na ekran powróci Piotr Fronczewski!

Obrazek w treści

Akademia Pana Kleksa to jedna z najpopularniejszy lektur szkolnych. Książka została napisana przez Jana Brzechwę, a w latach osiemdziesiątych na jej podstawie powstały trzy filmy. Po prawie czterdziestu latach zostanie nakręcona nowa wersja.

Uwspółcześniona Akademia Pana Kleksa

Jakiś czas temu pisaliśmy, że w sieci krążą informacje o nowym projekcie Macieja Kawulskiego. Wtedy jeszcze nowa Akademia Pana Kleksa była jedynie domysłem. Teraz oficjalnie potwierdzono, że nowa adaptacja książki Jana Brzechwy powstanie.

Czytaj także:

Jak zapowiada reżyser, nowa ekranizacja kultowej książki będzie nieco zmodyfikowaną i uwspółcześnioną wersją. Pierwszą zmianą, jaką można zauważyć, jest fakt, że na castingi zostały zaproszone także dziewczynki.

Bohaterami oryginalnej Akademii Pana Kleksa byli sami chłopcy, dlatego twórcy pozytywnie zaskoczyli widzów. Na castingach, które odbyły się w miniony weekend w Katowicach, zjawiły się dzieci i młodzież w wieku od 8 do 15 lat.

W nowej wersji Akademii Pana Kleksa pojawi się Piotr Fronczewski

Jakiś czas temu Maciej Kawulski na swoim Instagramie opublikował zdjęcie z Piotrem Fronczewskim. Aktor przed laty wcielał się w tytułowego Pana Kleksa, dlatego niemal od razu rozgorzała dyskusja, czy to spotkanie ma związek z ekscentrycznym profesorem.

Zdjęcie można obejrzeć poniżej:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 🙏 Maciej Kawulski (@kawul_ksw)

Okazuje się, że Piotr Fronczewski nie powróci do roli Pana Kleksa, jednak mimo to pojawi się on w nowej wersji filmu. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kogo zagra. Równie intrygującą kwestią jest to, kto wcieli się w Ambrożego Kleksa? Na te informacje będziemy musieli jeszcze zaczekać.

Książka Akademia pana Kleksa

Akademia pana Kleksa to powieść Jana Brzechwy, która od lat zachwyca młodszych i starszych czytelników. Zanim w kinach pojawi się nowa wersja filmu, warto sięgnąć po książkę, którą wydało wydawnictwo Skrzat, którą można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Akademia Pana Kleksa
Jan Brzechwa15
Okładka książki - Akademia Pana Kleksa

Jedynka z matematyki? Kartkówka z języka polskiego? To nic w porównaniu z tym, co dzieje się w szkole Pana Kleksa. Wariactwo, przeróżne...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje