Kobiety, które walczyły z Hitlerem i Zagadka kości: rewolucja płci – dokumenty na Polsat Viasat History

Data: 2021-03-08 13:25:01 Autor: adudek

W Międzynarodowym Dniu Kobiet kanał telewizyjny  Polsat Viasat History wyemituje dwa filmu dokumentalne Kobiety, które walczyły z Hitlerem i Zagadka kości: rewolucja płci poświęcone właśnie kobietom.

Obrazek w treści

Dwa dokumenty o kobietach, dla kobiet i o sprawach kobiet to dwie produkcje, które dziś w godzinach wieczornych pokaże jedna ze stacji Polsat - Polsat Viasat History. Co wiemy o tym produkcjach?

Kobiety, które walczyły z Hitlerem – opis filmu dokumentalnego 

Pierwszy z dokumentów, noszący tytuł Kobiety, które walczyły z Hitlerem to jak się domyślacie produkcja przedstawiająca losy kobiet podczas II wojny światowej i ich zaangażowania, a nawet podejmowanie ryzyka w walce z Hitlerem.

Film ukazuje żeńskie przedstawicielki różnych grup społecznych i zawodowych, wszystkie będące  wzorowymi obywatelkami III Rzeszy i wszystkie sprzeciwiały się hitleryzmowi i niesprawiedliwości. Były wśród nich kobiety nie liczące się z ryzykiem, rozpowszechniały antynazistowskie ulotki i ratowały Żydów przed wywózką. 

Czytaj również: Bo miecz i walka były pewne. Fragment powieści "Czerwony Lotos"

Wiele z nich było aresztowanymi były więzione, wywożone do obozów, a nawet rozstrzeliwane. Wśród przedstawionych w dokumencie bohaterek są między innymi: urzędniczka ministerstwa
propagandy Libertas Schulze-Boysen, dziennikarka Ruth Andreas-Friedrich i studentka Sophie Scholl.

Kobiety, które walczyły z Hitlerem – gdzie obejrzeć?

Film dokumentalny Kobiety, które walczyły z Hitlerem zostanie wyemitowany dziś, 8 marca 2021 roku o godzinie 21:00 na kanale Polsat Viasat History.

Zagadka kości: rewolucja płci – opis filmu dokumentalnego

Drugi dokument, który swoją premierę będzie miał na wspomnianym kanale to zgoła inna opowieść. Dokument przedstawia zakorzenioną od pokoleń prawdę o podziału ról kobieta mężczyzna w czasach prehistorycznych.

Uważa się, że mężczyźni byli łowcami a kobiety zbieraczkami. Metody naukowe zwykle stosowane w kryminalistyce, pomogą sprawdzić i być może obalić tą teorie. Grupa badaczy spróbuje uzyskać nowe spojrzenie na tę kwestię.

Czytaj również: Miłość bez wyboru. Fragment książki "Fatma. Moja arabska teściowa"

Okazuje się, że część odkryć nie pasuje do tego obrazu i na jaw wychodzi coraz więcej błędnych interpretacji. Pojawiają się nowe wzorce, nowe pytanie i nowe na nie odpowiedzi. Wiele z nich obalała znana nam od wieków teorie, pokazując, że w czas odległych żyły nie tylko kobiety zajmujące się dziećmi i rodziną, ale także waleczne wojowniczki. 

Zagadka kości: rewolucja płci – gdzie obejrzeć?

Tę produkcję dokumentalną, podobnie jak poprzednią można będzie obejrzeć już dziś, 8 marca o godzinie 22:00 na kanale Polsat Viasat History.

Kobiety, które walczyły z Hitlerem i Zagadka kości: rewolucja płci – opinie

Wyemitowane przez kanał  Polsat Viasat History to filmu dokumentalne mająca na celu przybliżyć nam nie tylko prawdy historyczne, ale i rozwikłać niektóre zagadki, sięgające czasów dawnych, bo zarówno wojennych, jak i jeszcze starszych, prehistorycznych.

Czytaj również: Film dokumentalny o Margaret Atwood zadebiutuje w poniedziałek!

Produkcja idealna dla lubiących historię, dokumenty i poznawanie świata. Idealna dla lubiących naukę, archeologie i zagadki natury ludzkiej.

Kobiety, które walczyły z Hitlerem i Zagadka kości: rewolucja płci – książki

Obydwie produkcje są dokumentami opartymi na pewnych prawdach historycznych, w mniejszym lub większym zakresie. Nie są natomiast inspirowane literaturą. W zamian polecamy lekturę Sendlerowa. W ukryciu autorstwa Anny Bikont.

Książkę „Sendlerowa. W ukryciu” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.