Film dokumentalny o Margaret Atwood zadebiutuje w poniedziałek! 

Data: 2021-02-26 10:48:20 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W najbliższy poniedziałek swoją premierę mieć będzie film dokumentalny opowiadający o poetce i pisarce Margaret Atwood. Produkcja będzie dystrybuowana przez HBO. 

Obrazek w treści Film dokumentalny o Margaret Atwood zadebiutuje w poniedziałek!  [jpg] 

1 marca na platformie HBO GO zadebiutuje film Margaret Atwood. Słowo to siła. Nowa produkcja przedstawi szczegółowy portret autorki powieści Opowieść podręcznej

Margaret Atwood – film biograficzny 

Produkcja Margaret Atwood. Słowo to siła to opowieść o jednej z najważniejszych na świecie kobiet literatury. Atwood zgodziła się, by filmowcy towarzyszyli jej przez rok, dokumentując nie tylko międzynarodowe podróże, spotkania autorskie czy rozmowy z czytelnikami, ale także jej codzienność. 

Film opowiadać ma również o dorastaniu Margaret Atwood, jej poetyckim debiucie na Uniwersytecie Harvarda oraz poznaniu Graeme’a Gibsona, który do dziś pozostaje partnerem życiowym pisarki. Za sprawą wypowiedzi – w tym samej autorki – przedstawione zostaną także czynniki, będące inspiracją dla jej twórczości. 

Margaret Atwood szczerze przed kamerą

Za reżyserię filmu o Margaret Atwood odpowiada para reżyserska – Nancy Lang i Peter Raymont, którzy są także producentami dokumentu. Dwanaście miesięcy nagrań w jednym filmie zmontowały Cathy Gulkin oraz Kathryn Lyons.

Dokument uzupełniają wypowiedzi Margaret Atwood oraz Graeme’a Gibsona, Ane Crabtree, Elisabeth Moss i Sarah Polley. Lektorką dokumentu została Tatiana Maslany. Jej głos usłyszymy przy odczycie poszczególnych fragmentów dzieł autorki. 

Margaret Atwood. Słowo to siła – premiera filmu w marcu 

Margaret Atwood. Słowo to siła będzie miało swoją premierę 1 marca 2021 na platformie HBO GO. Oprócz tego dokument pojawi się również na platformie Player.pl w ramach jednego z rozszerzonych pakietów abonamentowych, który uzupełnia platformę o ofertę HBO. 

To były niezwykłe, choć trochę przerażające dwa lata. Jeździliśmy po całym świecie z kamerą za Margaret i Graemem, starając się nadążyć za niezwykle ciekawą świata, energiczną parą, próbując zrozumieć tajemnicę ich sukcesu jako pisarzy oraz wpływowych osób publicznych

– mówili reżyserowie dokumentu Nancy Lang i Peter Raymont.

Klienci kablówki zobaczą dokument na antenie TVP Kultura i TVP Kultura 2 w piątek, 18 listopada o godz. 22:55. 

Margaret Atwood – biografia bestsellerowej pisarki

Margaret Atwood jest jedną z najpopularniejszych współczesnych pisarek, a jej książka Opowieść podręcznej stała się bestsellerem na całym świecie. Obecnie na dorobek autorki składa się 16 powieści, 17 tomów poezji, 10 zbiorów opowiadań oraz powieści dla dzieci. 

Czytaj także: Filmowcy stawiają na książki. Popularne seriale oparte na książkach

Margaret Atwood w swojej twórczości niejednokrotnie zwraca uwagę na problemy polityczne oraz moralno-społeczne. W ostatnim czasie autorka wzięła udział w spotkaniu online prowadzonym przez Sylwię Chutnik w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce pod koniec 2020 r. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Opowieść Podręcznej
Margaret Atwood6
Okładka książki - Opowieść Podręcznej

Orwellowskie piekło kobiet. Witamy w alternatywnej rzeczywistości rodem z najgorszego koszmaru, jaki może przyśnić się kobiecie. Oto inna wersja historii...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Pokaż wszystkie recenzje