Gdzie posłuchać kolędy w Wigilię? Na których stacjach możemy posłuchać gwiazd i ich znakomitych wykonów?

Data: 2022-12-24 12:41:02 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

To już dziś! Wigilia w naszych domach rozpocznie się już wkrótce, tymczasem w telewizji zobaczyć na żywo możemy szereg intrygujących filmów oraz wyjątkowych kolęd, które będziemy mogli posłuchać, aby nastroić się przed rodzinnym spotkaniem lub wręcz przeciwnie, starając się odpocząć po najedzeniu się. Gdzie w telewizji będziemy mogli posłuchać 24 grudnia 2022 roku? Kogo będziemy mogli posłuchać?

Obrazek w treści Gdzie posłuchać kolędy w Wigilię? Na których stacjach możemy posłuchać gwiazd i ich znakomitych wykonów? [jpg] fot. Vickie McCarty z Pixabay

Kolędy w telewizji - gdzie i o której?

Jak co roku na najważniejszych antenach telewizyjnych widzowie mają okazję posłuchać serii wyjątkowych kolęd, które doskonale ujmują w sobie atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie oczywiście spodziewać się możemy także szeregu gwiazd, które w tym roku umilą widzom czas poprzez swoje wykony. 

Czytaj także: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Wśród zaproszonych gwiazd odnajdziemy między innymi Kamila Bednarka, Marka Piekarczyka, Kasię Cerekwicką, Viki Gabor, Rafała Brzozowskiego, Cleo, Sebastiana Karpiel-Bułeckę, Roksanę Węgiel czy zespoły Mała Armia Janosika, Bayer Full oraz Golec uOrkiestra.

Kolędy w TVP - czy na żywo? Jakie koncerty?

Tradycyjnie widzowie mogą śledzić an antenach Telewizji Polskiej szereg kolęd, które w przepięknych wykonaniach zapewnią widzom i słuchaczom szereg atrakcyjnie ubranych kolęd, które wprowadzą as w atmosferę nadchodzących świąt lub miło będą towarzyszyć naszym rodzinnym rozmową oraz pysznemu sernikowi. Na antenach TVP będziemy mogli od samego rana aż do wieczora zapoznać się z szeregiem wyjątkowych koncertów, odbywających się nawet w Chicago!

O godzinie 12:20 w Wigilię 24 grudnia będziemy mogli posłuchać góralskiego kolędowania pod znakiem koncertu Zajaśniała gwiozdecka nad Tatrami, który na żywo odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. W tym czasie posłuchać będzie można nie tylko Małą Armię Janosika, ale także nie zabraknie takich gwiazd jak Czadoman, Marcin Miller z Boys czy Radosław Liszewski z Weekend. O godzinie 14:50 widzowie przeniosą się do Chicago, gdzie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie Wielkie kolędowanie w Chicago, swoje znakomite utwory wykonają Viki Gabor, Ania Rusowicz, Kamil Bednarek czy Grzegorz Hyży.

Na antenie TVP 1 będziemy mieli okazję do zapoznania się z inicjatywą Chwała na wysokości, a pokój na ziemi. Koncert kolęd z udziałem pary prezydenckiej, za której sprawą będziemy się mogli zapoznać z kolędami, które odśpiewają Kasia Cerekwicka, Pectus czy Marek Piekarczyk, którym towarzyszyć będą między innymi harcerze czy chóry góralskie. Na koniec, późnego wieczora o godzinie 21:15 na TVP 1 wyemitowany zostanie koncert "Gdy śliczna Panna syna kołysała..." - koncert kolęd z bazyliki archikatedralnej we Fromborku z udziałem takich gwiazd jak Kuba Badach, Łukasz Zagrobelny czy Alicja Majewska i Krystian Ochman.

Czytaj także: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Kolędy w Polsacie - gdzie zobaczyć?

Telewizja Polsat tradycyjnie w wigilię wyemituje Kevina samego w domu, który stał się tradycją nie tylko w przypadku tej stacji, ale także i w wielu domach. To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ tego popołudnia oraz wieczora będzie można posłuchać wyjątkowych kolęd, odegranych przez zaproszonych artystów, którzy wprowadzą widzów w odpowiedni klimat.

Czytaj także: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II w Milówce

Na antenie telewizji Polsat posłuchać będzie można również innego koncertu, który la odmiany odbędzie się w kościele parafialnym w Milówce. Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II w Milówce w 2022 roku zaoferuje widzom okazję do posłuchania Pawła oraz Łukasza Golców, którzy zapewnią uczestnikom oraz widzom telewizyjnym aż piętnaście kolęd, pośród których spora ich część zostanie odrestaurowana. Wszystkie łączy fakt, że były wykonywane przez Jana Pawła II w Watykanie podczas organizowanych papieskich Wigilii. Wspomniane rodzeństwo podzieli się także swoimi rodzinnymi wspomnieniami z tego wyjątkowego okresu w ciągu roku.

Wspomniany koncert Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II w Milówce odbędzie się w sobotę, 24 grudnia 2022 roku o godzinie 15:45 na antenie stacji Polsat. Następnie o godzinie 20:00 odbędzie się reemisja na Polsat Cafe.

Wielkie kolędowanie z Polsatem 2022

Nieco później na głównej antenie stacji Polsat widzowie będą mogli obejrzeć reżyserowany przez Halinę Przebindę koncert: Wielkie kolędowanie z Polsatem 2022 - Warszawa Bazylika św. Krzyża. W ramach tegorocznego grania całej grupie udało się zaprosić szereg gwiazd, które odegrają najsłynniejsze kolędy, takie jak  "Oj maluśki, maluśki", "Cicha noc", ,,Dzisiaj w Betlejem", ,,W żłobie leży", ,,Przybieżeli do Betlejem" czy "Gdy się Chrystus rodzi". Wydarzenie poprowadzi znany i lubiany duet Paulina Sykut-Jeżyna oraz Krzysztof Ibisz.

W przypadku tych występów usłyszeć będzie można głosy Roksany Węgiel, Cleo, Sebastiana Karpiel-Bułecki, Ralpha Kamińskiego, Kamila Bednarka, Grzegorza Hyży, Krystyny Prońko czy Bryski. Już 24 grudnia o 16:50 na Polsacie oraz Polsacie News będzie można ujrzeć ich wykony na żywo. Tego samego dnia o godzinie 20:00 wyemitowana zostanie powtórka.

Tagi: polsat, tvp, koncerty,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Pokaż wszystkie recenzje