Quantcast

Korona królów. Jagiellonowie - co wydarzy się w 10 i 11 odcinku serialu TVP 1?

Data: 2023-01-23 10:37:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Przed nami 10 oraz 11 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W kolejnym odcinku Anna Cylejska nagle traci przytomność. Co czeka na widzów w 10 odcinku serialu?

Obrazek w treści Zdjęcie: TVP 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 10 odcinka serialu

W 10 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie król Władysław Jagiełło i Anna Cylejska są w podróży po Wielkopolsce. W Krakowie pojawia się cudzoziemiec, który domaga się wizyty na Wawelu. Na zlecenie Jana Tęczyńskiego i Hinczka z Rogowa ma byś schwytany, a następnie wtrącony do lochu.

          Czytaj również: Wspaniałe stulecie: Sümbül aga przewożący złoto dla haremu zostaje napadnięty. Co wydarzy się w 196 i 197 odcinku serialu?

Tymczasem do króla dociera wiadomość, że jego brak Świdrygiełło jest zdrajcą. Od dawna kuma się z zakonem krzyżackim. Jednocześnie udaje się mu uciec. Do kielicha królowej Saule dolewa tajemniczych kropli. Anna nagle traci przytomność. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 10 odcinek serialu?

Premierowa emisja 10 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 23 stycznia, o godzinie 20:30, na TVP 1. 

        Czytaj również: Czy będzie 2 sezon serialu Dzikie pszczoły? Czy powstanie kontynuacja? Jak wygląda sytuacja?

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w sobotę, 28 stycznia, o godzinie 14:55, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 11 odcinka serialu

W 11 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie  ukrywający się Świdrygiełło ogłasza się wielkim księciem litewskim. Ukrywając się w przebraniu kobiety w końcu dociera do Malborka. Krzyżacy dostają od niego Żmudź. Tymczasem na Wawelu król Władysław nakazuje wykonanie kary śmierci na pewnym szlachcicu. Po latach spotyka się także z Elżbietą Granowską. Więzień, którym jest cudzoziemiec  Zdravko, dalej siedzi w lochach. Jan Naszan, na zlecenie Jana Tęczyńskiego i Hinczka ma coś więcej się o nim dowiedzieć. Musi tylko spędzić  trochę czasu z nim, w lochu. 

Czytaj również: Hürrem uważa, że służącą zabiła matka sułtana! Szokujące zdarzenia we „Wspaniałym stuleciu”!

Wkrótce dowiaduje się, że więzień chce spotkania z Anną Cylejską. Ma do przekazania informację, która może zburzyć spokój. Anna postanawia powiedzieć swojemu mężowi, że jest w ciąży. Saule jednak dalej knuje. Tym razem pokłada cierń pod siodło królowej. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 11 - odcinek serialu?

Premiera 11 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją premierową emisję we wtorek, 24 stycznia 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Co zobaczyć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 23 do 29 stycznia 2023 roku

11 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w sobotę, 28 stycznia 2023 roku, o godzinie 15:20, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka autorstwa Jerzego Besali,o tytule Małżeństwa królewskie Jagiellonowie.

Książkę "Małżeństwa królewskie Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale polskie, telenowele, historyczne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje