Korona królów. Jagiellonowie - 108 odc. Rok po śmierci Anny Cylejskiej Władysław w lesie całuje Elżbietą Granowską. Streszczenie 108 i 109 odc.

Data: 2023-12-11 09:44:07 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 108 oraz 109 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku ścigana jest grupa zbójców, którzy napadli na mistrza Cyryla. W kolejnym odcinku, rok po śmierci żony Władysław Jagiełło udaje się do Łańcuta, gdzie wymyka się z Elżbietą Granowską do lasu, gdzie ją całuje. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 108 odcinka serialu

W 108 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie rok od śmierci Anny Cylejskiej, po uroczystościach król Władysław Jagiełło rusza z orszakiem do Łańcuta. Tam spotyka się z Elżbietą Granowską. Razem konno udają się do lasu, gdzie się całują. Lech oraz Kat Bartosz ośmieszają Pawła. Ten napiwszy się wywaru z niby mandragory ma problemy żołądkowe. Przez to nie może umówić się z Agatą. W zemście pomaga Pawłowi Bdzigost. Do piwa tych, którzy najbardziej się z niego naśmiewali dolewa naparu z cykorii. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 107 odc. Królewna Jadwiga uczy się strzelać z łuku. Streszczenie 107 i 108 odc.

Femka i Sofia pozbywają się rzeczy z sypialni Anny Cylejskiej, na polecenie Jakusza z Boturzyna. Bardzo przeżywa to Jadwiga, którą na pocieszenie dostaje od Sofii lalkę, którą kiedyś się bawiła. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 108 odcinek serialu?

Premierowa emisja 108 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 12 grudnia 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 13 grudnia 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 23 grudnia, o godzinie 11:40 na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 109 odcinka serialu

W 109 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Elżbieta podsłuchuje rozmowę panów, którzy mówią o jej matce oraz jej relacji z królem. Boi się, że będzie wplątana w romans z królem wdowcem. Jagiełło jest zafascynowany Elżbietą. Daje jej prezenty, zabiera także do  kaplicy Świętej Trójcy z Lublinie, gdzie się jej oświadcza. Ku jemu zaskoczeniu, kobieta odmawia. Tymczasem Arunas, Sambor i Grzymek odnajdują zbójców. Okazuje się, że przewodzi on Mścisław. Dochodzi do walki. Arunas ratuje życie Samborowi, jednocześnie zabijając Mścisława. Niedługo Sambor i Sofia mówią sobie o swojej miłości. Wyznanie podsłuchuje Jadwiga, która uznaje, że rycerzem powinien zostać Pietrek.

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Na soborze w Konstancji Falkenberg obiecuje Colonnie pomoc w zdobyciu tronu papieskiego. Padają także oskarżenia wobec Jagiełły, który jest określany jako wróg kościoła. Twierdzą także, że otruł swoją żonę. Mikołaj Trąba oraz Zawisza Czarny dowiadują się, że Heinrich przekupuje kardynałów. Mają na jego polecenie glosować na Colonnę.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 109 odcinek serialu?

Premiera 109 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją emisję w środę, 13 grudnia 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

109 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w poniedziałek, 18 grudnia 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 23 grudnia, o godzinie 12:10 na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje