Korona królów. Jagiellonowie - 115 odc. W roku 1418 Jagiełło udaje się do Brześcia Kujawskiego. Streszczenie 115 i 116 odc.

Data: 2024-01-08 11:50:33 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 115 oraz 116 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim Elżbieta Gronowska została koronowana na Wawelu. Tymczasem w 115 odcinku w roku 1418 Jagiełło udaje się do Brześcia Kujawskiego. Elżbieta nie może mu towarzyszyć, bo gorzej się czuje. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 115 odcinka serialu

W 115 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do wiosny 1418 roku. Król Władysław Jagiełło udaje się do Brześcia Kujawskiego, by przedłużyć pokój z Krzyżakami. Chce z nim jechać także Elżbieta Granowska, ale jej stan zdrowia nie jest najlepszy. Musi zostać na Wawelu, gdzie poznaje swoją dwórkę, Konstancję, która popełnia gafę za gafą. Podczas soboru w Konstancji Mikołaj Trąba i Paweł Włodkowic, choć papież się sprzeciwia, składają apelację w sprawie Jana Falkenberga, który napisał szokującą satyrę na króla. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 114 odc. Na Wawelu odbywa się koronacja Elżbiety Granowskiej. Streszczenie 114 i 115 odc.

Tymczasem Paweł wróży Agacie, przepowiadając jej ukochanego mężczyznę, opisując w nim siebie. Ale Martinus, według Agaty wygląda idealnie tak jak opisuje to Paweł. Książę Świdrygiełło, ucieka z twierdzy w Krzemieńcu, w której siedział dziesięć lat. Choć Witolda nie ma w mieście, a księżna Anna Witoldowa jest bardzo chora, jest gotowa bronić przed nim miasta. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 115 odcinek serialu?

Premierowa emisja 115 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 8 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 9 stycznia, o godzinie 11:25, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 116 odcinka serialu

W 116 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie satyra Falkenberga zostaje potępiona przez papieża Marcina V. nie unika zatem kary. Zostaje wtrącony do więzienia. Król Jagiełło dowiaduje się, że książę Świdrygiełło uciekł z twierdzy w Krzemieńcu i zdobył Łuck. Anna Witoldowa umiera. Agata wpada w sidła Martinusa. Przed oświadczynami próbują ją ochronić Kunegunda, Aydeniz i Katka, ale kobieta przyjmuje jego oświadczyny. Paweł nie wie jak odzyskać ukochaną. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Tymczasem pewną tajemnicę zdradza Medyk Hiszpan. Twierdzi, że widział kiedyś w Bieczu Martinusa, z żoną. Jan Szafraniec zdradza Samborowi, że jest gotów oddać mu za żoną jego siostrę i dwórkę królowej, Konstancję. Źle usłyszane przez Pietrka wieści o zaręczynach owej pary, docierają do Sofii. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 116 odcinek serialu?

Premiera 116 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 9 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w środę, 10 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje