Quantcast

Korona królów. Jagiellonowie - co wydarzy się w 12 i 13 odcinku serialu TVP 1?

Data: 2023-01-25 11:09:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Przed nami 12 oraz 13 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W kolejnym odcinku Anna Cylejska w skutek działania Saule traci dziecko. Co czeka na widzów w 12 odcinku serialu?

Obrazek w treści Zdjęcie: TVP 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 12 odcinka serialu

W 12 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Saul przekazuje krzyżackiemu szpiegowi wykonanie zleconego mu zadanie. W skutek jego działań Anna Cylejska już nie spodziewa się dziecka. Dochodzi do poronienia. Podejrzenia  podają na Litwinkę. Femka i Zyndram tak właśnie uważają. 

          Czytaj również: Wspaniałe stulecie: Hürrem ponownie się zadłuża dla haremu. Co wydarzy się w 198 i 199 odcinku serialu?

Tymczasem w Raciążku trwają rozmowy króla Władysława z  Konradem von Jungingenem, dotyczące odzyskania ziemi dobrzyńskiej, zaś Mszczuj pojedynkuje się z Ulrykiem. Więzień Zdravko z Mariboru wyjawia, że jest narzeczonym Anny Cylejskiej, wyznaje to królowie. Ale ona już go nie kocha. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 12 odcinek serialu?

Premierowa emisja 12 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 25 stycznia, o godzinie 20:30, na TVP 1. 

        Czytaj również: "Izabela, królowa Hiszpanii". Co wydarzy się w 35 i 36 odcinku nowego hiszpańskiego serialu na antenie stacji TVP 2?

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w sobotę, 28 stycznia, o godzinie 15:45, na TVP 1, a także w sobotę,  lutego o godzinie 12:05 na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 13 odcinka serialu

W 13 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie królowa Anna postanawia zrobić remont na Wawelu. W jego trakcie znaleziony zostaje list autorstwa Jadwigi Andegaweńskiej, w której wspominała o samotności. Krzyżacy palą Merecz i uprowadzają z niego tysiące mieszkańców. Król Jagiełło musi interweniować. Zamierza wysłać wojsko, ale Mikołaj Trąba doradza mus spokojniejsze, dyplomatyczne działanie. Pomocny według niego może być papież. Chce by król wysłał do niego poselstwo. 

Czytaj również: Hürrem uważa, że służącą zabiła matka sułtana! Szokujące zdarzenia we „Wspaniałym stuleciu”!

Tymczasem płatni zabójcy, których opłaca zakon krzyżacki, atakują kampanię wysłane do papieża. Arunas kojarzy sobie, że Gwido von Osnabruck na zlecenie Krzyżaków brał udział w spaleniu Dusiai. Zastanawia się jaki jest jego cel, jaka jest prawda. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 13 - odcinek serialu?

Premiera 13 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją premierową emisję w poniedziałek, 30 stycznia 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 802 - streszczenie - Drugie badanie da pozytywne wyniki?

13 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w sobotę, 4 lutego 2023 roku, o godzinie 14:55, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka autorstwa Sławomira Kopera, o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale polskie, telenowele, historyczne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje