Korona królów. Jagiellonowie - 121 odc. Latem 1419 roku Jagiełło poznaje fragmenty paszkwilu na królową. Streszczenie 121 i 122 odc.

Data: 2024-01-22 10:40:09 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 121 oraz 122 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku w maju 1419 roku, Jagiełło z Zygmuntem Luksemburskim rozmawiają konflikcie Korony i zakonu. Tymczasem w 121 odcinku, latem 1419 roku Jagiełło poznaje fragmenty paszkwilu na królową. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 121 odcinka serialu

W 121 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie latem 1419 roku Jan Szafraniec czyta królowi część paszkwil na królową Elżbietę. Sprawą ma zająć się Świdrygiełło. Ma odszukać winnego i wtrącić go w lochu. Ciołek, który wpada w przerażenie, zamierza odebrać od Oleśnickiego resztę stron. Na jednej z nich jest jego nazwisko. Elżbieta boi się, że o sprawie dowiedzą się jej dzieci. Księżna Aleksandra uspokaja ją, że tytuł hrabiowski dla jej syna może wszystko zmienić. Król Jagiełło zleca przygotowania stosownych dokumentów.

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 120 odc. Jagiełło z Zygmuntem Luksemburskim rozmawiają konflikcie Korony i zakonu. Streszczenie 120 i 121 odc.

W Krakowie pojawia się syn Granowskiej. Słyszy satyrę na jego matkę, który wygłasza Wesołek. Postanawia go ukarać. Wkrótce dochodzi do bójki. Jan zostaje uratowany przez giermka Sambora, Pietrka, który szykuje się na wojnę, co nie podoba się Femce. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 121 odcinek serialu?

Premierowa emisja 121 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 22 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

        Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 23 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 122 odcinka serialu

W 122 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie król Jagiełło zamierza rozprawić się z Krzyżakami, którzy palą okoliczne wioski. Przekonany przez Witolda zawiera z zakonem kolejny rozejm. Świdrygiełło poszukuje twórcy paszkwilu na królową. W tym celu przesłuchuje żaków Macieja, Pawła i Jaśka. Broni ich Bdzigost, który zaświadcza, że nie mogli tego napisać, nie są na tyle wykształceni. Twierdzi, że musiał być to ktoś związany z dworem. Oleśnicki odrzuca zarzuty, oddaje stronę satyry, na której znajduje się podpis Ciołka. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Greta wróży królowej. Choć nie widzi na jej dłoni nic dobrego, okłamuje się, że czekają ja kolejne spokojne i szczęśliwe lata życia. Tymczasem królowa musi borykać się ze sprzeciwem Jastrzębca, który nie godzi się na tytuł hrabiowski dla jej syna. Król podpisuje rozejm i wraca do Krakowa. Sędziwój z Ostroroga z rozmowie z Szafrańcem oświadcza, że Elżbieta została zesłana przez diabła i czeka ją gniew boży. Niedługo potem Jagiełło zostaje porażony piorunem i spada z konia. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 122 odcinek serialu?

Premiera 122 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 22 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w środę, 24 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje