Korona królów. Jagiellonowie - 122 odc. Król Jagiełło spada z konia porażony piorunem. Streszczenie 122 i 123 odc.

Data: 2024-01-23 09:51:38 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 122 oraz 123 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku latem 1419 roku Jagiełło poznaje fragmenty paszkwilu na królową. Tymczasem w 122 odcinku, w skutek porażenia piorunem, król spada z konia. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 122 odcinka serialu

W 122 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie król Jagiełło zamierza rozprawić się z Krzyżakami, którzy palą okoliczne wioski. Przekonany przez Witolda zawiera z nimi kolejny rozejm. Świdrygiełło poszukuje twórcy paszkwilu na królową. Przesłuchuje żaków Macieja, Pawła i Jaśka. Broni ich Bdzigost. Zaświadcza, że nie mogli tego napisać, nie są na tyle wykształceni. Twierdzi, że musiał być to ktoś związany z dworem. Oleśnicki odrzuca zarzuty, oddaje strony satyry, na której znajduje się podpis Ciołka. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 121 odc. Latem 1419 roku Jagiełło poznaje fragmenty paszkwilu na królową. Streszczenie 121 i 122 odc.

Greta wróży królowej. Nie widzi na jej dłoni nic dobrego, okłamuje królową, że czekają ja kolejne spokojne i szczęśliwe lata życia. Tymczasem Elżbieta musi borykać się ze sprzeciwem Jastrzębca, który nie godzi się na tytuł hrabiowski dla jej syna. Król podpisuje rozejm i wraca do Krakowa. Sędziwój z Ostroroga w rozmowie z Szafrańcem oświadcza, że Elżbieta została zesłana przez diabła i czeka ich przez to gniew boży. Niedługo potem Jagiełło zostaje porażony piorunem i spada z konia. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 122 odcinek serialu?

Premierowa emisja 122 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 22 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

        Czytaj również: Żądza śmierci. Steven Seagal w pojedynku z rosyjskim mafiozem...

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w  środę, 24 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 123 odcinka serialu

W 123 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do jesieni roku 1419, kiedy to porażony piorunem król Jagiełło nie czuje się dobrze. Nie martwi się jednak o siebie, a o żonę, która jest coraz bardziej chora. Próbuje ją ratować. Pomocy szuka u litewskiego guślarza, po którego jadą Arunas i Sambor. W Pradze umiera Wacław IV. Niedługo potem na Wawelu pojawia się poseł czeski. Proponuje Władysławowi koronę. 

Czytaj również: Velvet - 2 odc. Don Rafael zostaje sam, a Alberto i Ana znikają bez śladu. Streszczenie 2 i 3 odcinka

Tymczasem Świdrygiełło usilnie stara się załatwić z Jastrzębcem tytuł hrabiowski Janowi Pileckiemu. Ale Stanisław się nie sprawia, więc zostaje przez niego wydany królowi. O męża, kata Bartosza bardzo zazdrosna jest Aydeniz, jego żona. Zazdrość w kobiecie wzbudza to, że mężczyzna przyglądał się Agacie, wdowie po młynarzu, i ukochanej Pawła. Rzuca się na nią, i zaczynają się bić. Walkę przerywa Femka. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 123 odcinek serialu?

Premiera 123 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 24 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w poniedziałek, 29 stycznia, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Czytaj również: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Jerzy Besala o tytule Małżeństwa królewskie Jagiellonowie.

Książkę "Małżeństwa królewskie Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis
Opowieści o kolorach
Pokaż wszystkie recenzje