Korona królów. Jagiellonowie - 125 odc. Jagiełło udaje się do Brześcia, ma przeczucie, że Elżbieta nie doczeka jego powrotu. Streszczenie 125 i 126 odc.

Data: 2024-01-30 10:11:39 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 125 oraz 126 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku król Jagiełło odmawia przyjęcia proponowanej mu korony czeskiej. Tymczasem w 125 odcinku jedzie do Brześcia, bojąc się, że jego żona nie doczeka jego powrotu. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 125 odcinka serialu

W 125 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie królowa Elżbieta nie czuje się najlepiej. Chce  jednak by Jagiełło udał się na spotkanie z Witoldem. On czuje, że może to być ich ostanie spotkanie, bardzo się tego boi. Niedługo potem wyrusza wraz z Świdrygiełłą do Brześcia.

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 124 odc. W roku 1420 Jagiełło nie przyjmuje korony czeskiej. Streszczenie 124 i 125 odc.

Tymczasem w Krakowie Sofia i Sambor biorą ślub. Aydeniz godzi się z katem Bartoszem. Paweł oświadcza się kobiecie, którą od dawna kocha, pięknej wdowie Agacie.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 125 odcinek serialu?

Premierowa emisja 125 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 30 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

        Czytaj również: Żądza śmierci. Steven Seagal w pojedynku z rosyjskim mafiozem...

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 31 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 126 odcinka serialu

W 126 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie jest późne lato roku 1420, trzy miesiące po śmierci królowej Elżbiety.  Władysław, Świdrygiełło i dworzanin Jan Hincza udają się do Wilna. Nad jeziorem spotykają Holszańskie, Wasylisę, Marię i Sonkę. Po postoju jadą dalej. W Wilnie Świdrygiełło prosi Witolda o wybaczenie zdrady. Wkrótce odbywa się uczta wydana przez księcia i księżną Juliannę. Tam księżniczki poznają króla. 

Czytaj również: Velvet - 2 odc. Don Rafael zostaje sam, a Alberto i Ana znikają bez śladu. Streszczenie 2 i 3 odcinka

W Krakowie pojawiają się Czesi,  Jan Żiżka, Honzik  i Henryk Czech, którzy chcą znaleźć ludzi, którzy poprą husytów. Pozbyć się ich próbują  Jan Głowacz i Oleśnicki. Robią to za pomocą wynajętych zbirów. Czechom pomagają Sambor i Grzymek. Jadwiga ma sen, w którym śni o koronie i ślubie z księciem Bogusławem. Tymczasem na Wawelu pojawia się posłaniec ze Słupska, z pewnym prezentem. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 126 odcinek serialu?

Premiera 126 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 31 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w poniedziałek, 5 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Czytaj również: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Jerzy Besala o tytule Małżeństwa królewskie Jagiellonowie.

Książkę "Małżeństwa królewskie Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis
Opowieści o kolorach
Pokaż wszystkie recenzje