Korona królów. Jagiellonowie - 124 odc. W roku 1420 Jagiełło nie przyjmuje korony czeskiej. Streszczenie 124 i 125 odc.

Data: 2024-01-29 09:07:44 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 124 oraz 125 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku król Jagiełło, choć sam nie czuł się najlepiej, bardziej martwił się o żonę, dla której szukał pomocy. Tymczasem w 124 odcinku, odmawia przyjęcia proponowanej mu korony czeskiej. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 124 odcinka serialu

W 124 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie w roku 1420 król Jagiełło odmawia czeskiej korony. Nie chce narazić się węgierskiemu królowi. We Wrocławiu zostaje wydany, przez Zygmunta Luksemburskiego niekorzystny wyrok dla Polski. W Krakowie kat stara się recytować Aydeniz miłosne wiersze. Kobieta jednak go i wyśmiewa. Do łaźni idzie za nią Bartosz, i wyznaje jej miłość. Okazuje się jednak, że za zasłoną chowa się Agata. Wkrótce obydwie zaczynają się bić. Ciołek za wstawiennictwem królowej zachowuje życie. Zostaje jednak wypędzony z Wawelu. Spędza czas w karczmie, w której chce się zatrzymać, ale nie ma pieniędzy. Kunegunda proponuje mu, żeby zabrał się za pracę. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 123 odc. Jagiełło szuka ratunku dla bardzo chorej żony. Streszczenie 123 i 124 odc.

Tymczasem Arunas wraca z Litwy z guślarzem Krywe. Ma przy pomocy czarów ratować Elżbietę. O jego przyjeździe, dzięki Świdrygielle dowiadują się Jastrzębiec i Oleśnicki. Postanawiają, że nakryją króla jak uczestnicy w pogańskich obrzędach. Idą do lasu, ale nie spotykają króla, a kata z Aydeniz.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 124 odcinek serialu?

Premierowa emisja 124 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 29 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

        Czytaj również: Żądza śmierci. Steven Seagal w pojedynku z rosyjskim mafiozem...

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 30 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1. Powtórka odcinka w sobotę, 10 lutego, o godzinie 12:15 na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 125 odcinka serialu

W 125 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie królowa Elżbieta nie czuje się najlepiej. Mimo tego chce by Jagiełło udał się na spotkanie z Witoldem. On czuje, że może to być ich ostanie spotkanie, bardzo się tego boi. Niedługo potem wraz z Świdrygiełłą jadą do Brześcia.

Czytaj również: Velvet - 2 odc. Don Rafael zostaje sam, a Alberto i Ana znikają bez śladu. Streszczenie 2 i 3 odcinka

 Tymczasem w Krakowie Sofia i Sambor biorą ślub, Aydeniz godzi się z katem Bartoszem. Paweł natomiast postanawia oświadczyć się kobiecie, którą od dawna kocha,  pięknej wdowie Agacie.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 125 odcinek serialu?

Premiera 125 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 30 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w środę, 31 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Czytaj również: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek 

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis
Opowieści o kolorach
Pokaż wszystkie recenzje