Korona królów. Jagiellonowie - 123 odc. Jagiełło szuka ratunku dla bardzo chorej żony. Streszczenie 123 i 124 odc.

Data: 2024-01-24 09:47:31 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 123 oraz 124 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku w skutek porażenia piorunem, król spada z konia. Tymczasem w 123 odcinku, choć nie czuje się najlepiej, bardziej martwi się o żonę, dla której szuka pomocy. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 123 odcinka serialu

W 123 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie jesienią roku 1419 porażony piorunem król Jagiełło nie czuje się dobrze. Nie martwi się jednak o siebie, a o żonę, która jest coraz bardziej chora, próbując ją ratować. Pomocy szuka u litewskiego guślarza, po którego posyła Arunasa i Sambora. W Pradze umiera Wacław IV. Niedługo potem na Wawelu pojawia się poseł czeski. Proponuje Władysławowi koronę. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 122 odc. Król Jagiełło spada z konia porażony piorunem. Streszczenie 122 i 123 odc.

Tymczasem Świdrygiełło usilnie stara się załatwić z Jastrzębcem tytuł hrabiowski Janowi Pileckiemu. Stanisław nie spełnia jego oczekiwań, więc zostaje przez niego wydany królowi. O męża, kata Bartosza bardzo zazdrosna jest Aydeniz, jego żona. Zazdrość w kobiecie wzbudza to, że mężczyzna przyglądał się Agacie, wdowie po młynarzu, ukochanej Pawła. Rzuca się na nią. Zaczynają się bić. Walkę przerywa Femka. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 123 odcinek serialu?

Premierowa emisja 123 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 24 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

        Czytaj również: Żądza śmierci. Steven Seagal w pojedynku z rosyjskim mafiozem...

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 29 stycznia, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 124 odcinka serialu

W 124 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do roku 1420, kiedy to król Jagiełło odmawia czeskiej korony. Nie chce narazić się węgierskiemu królowi. We Wrocławiu zostaje wydany, przez Zygmunta Luksemburskiego niekorzystny wyrok dla Polski. Tymczasem w Krakowie Kat stara się recytować Aydeniz miłosne wiersze, ale ona krytykuje go i wyśmiewa. Do łaźni idzie za nią Bartosz, i wyznaje jej miłość. Okazuje się jednak, że za zasłoną schowana była Agata. Wkrótce obydwie zaczynają się bić. Ciołek za wstawiennictwem królowej zachowuje życie, ale zostaje wypędzony z Wawelu. Spędza czas w karczmie, w której chce się zatrzymać, ale nie ma pieniędzy. Kunegunda chce by zabrał się do pracy. 

Czytaj również: Velvet - 2 odc. Don Rafael zostaje sam, a Alberto i Ana znikają bez śladu. Streszczenie 2 i 3 odcinka

Tymczasem Arunas wraca z Litwy z guślarzem Krywe, który przy pomocy czarów na ratować Elżbietę. O jego przyjeździe, dzięki Świdrygielle dowiadują się Jastrzębiec i Oleśnicki. Postanawiają, że nakryją króla jak uczestnicy w pogańskich obrzędach. Idą do lasu, ale nie spotykają króla, a kata z Aydeniz. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 124 odcinek serialu?

Premiera 124 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 29 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka we wtorek, 30 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Czytaj również: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie 

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis
Opowieści o kolorach
Pokaż wszystkie recenzje