Korona królów. Jagiellonowie - co wydarzy się w 3 i 4 odcinku serialu TVP 1?

Data: 2023-01-04 10:36:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 3 oraz 4 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W kolejnym odcinku Jagiełło wraca do Krakowa i godzi się na ślub. Co czeka na widzów w 3 odcinku serialu?

Obrazek w treści Korona królów. Jagiellonowie - co wydarzy się w 3 i 4 odcinku serialu TVP 1? [jpg] Zdjęcie: TVP VOD

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 3 odcinka serialu

W 3 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do roku 1399. Król Władysław Jagiełło przebywa w swojej ojczyźnie, nie godząc się wciąż na ożenek. Musi jakoś pogodzić swojego brata i kuzyna. W Wilnie pojawiają się Marszałek Fryderyk von Wallenrode oraz Ulryk von Jungingen z wieściami od wielkiego mistrza Konrada von Jungingena. Ten zgodził się uwolnić litewskich więźniów. Posłowie wskazują winnego podpalenia wioski i wymordowania ludzi.  . 

          Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Skazany zostaje za to, przez ścięcie głowy komtur Johann von Sayn. Ale Arunasa  nie jest przekonani, że jest on prawdziwym winnym zbrodni. Król Jagiełło decyduje się wrócić do Polski, do Krakowa. Godzi się także na ślub. Kłopoty zaczynają wyczuwać Tęczyńscy i Szafrańcowie. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 3 odcinek serialu?

Premierowa emisja 3 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 4 stycznia, o godzinie 20:30, na TVP 1. 

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w sobotę, 7 stycznia, o godzinie 15:45, na TVP 1. A także w sobotę, 14 stycznia 2023 roku, o godzinie 12:10, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 4 odcinka serialu

W 3 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie tym razem przenosimy się do roku 1400. Anna, w Cylii prowadzi trudne rozmowy. Nie chce zostać żoną króla, wcale nie chce wychodzić za mąż. Ale jest stryj Herman jest pewne, że będzie w stanie ją przekonać i robi to. Zakon krzyżacki jest podzielony. Wielki mistrz krzyżacki Konrad chce pokoju, ale jego brat Ulryk wręcz przeciwnie. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Wkrótce przekupiony przez zakon krzyżacki zostaje Jan Isner. Miał stać na czele wydziału teologii na krakowskim uniwersytecie. Zostaje przekonany przez Samora, Zyndrama i Mikołaja Trąbę, by pozostał w Krakowie, do którego wkrótce, na Wawel przybywa Anna. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 4 - odcinek serialu?

Premiera 4 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją premierową emisję w poniedziałek, 9 stycznia 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

4 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w sobotę, 14 stycznia 2023 roku, o godzinie 14:55, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka autorstwa Jerzego Besali, o tytule Małżeństwa królewskie Jagiellonowie

Książkę "Małżeństwa królewskie Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale polskie, telenowele, historyczny,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje