Quantcast

Korona królów. Jagiellonowie - co wydarzy się w 8 i 9 odcinku serialu TVP 1?

Data: 2023-01-17 10:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Przed nami 8 oraz 9 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W kolejnym odcinku przenosimy się do roku 1402. Anna traci przytomność. Co czeka na widzów w 8 odcinku serialu?

Obrazek w treści Zdjęcie: TVP VOD

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 8 odcinka serialu

W 8 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do roku 1402. Anna Cylejska traci przytomność. Dzieje się to po wypiciu mleka z miodem. Medyk króla nie ma pojęcia co jej jest. Nie wie jak może ją wyleczyć. Król Władysław ma wyrzuty sumienia. Boi się, że może stracić narzeczoną i koronę, gdyż nie wszyscy go popierają. 

          Czytaj również: "Izabela, królowa Hiszpanii". Co wydarzy się w 29 i 30 odcinku nowego hiszpańskiego serialu na antenie stacji TVP 2?

Do pałacu sprowadzony przez Zyndrama zostaje medyk z Hiszpanii. Za pomocą wroniego oka, które używa na chorej, ratuje Annę. Nadchodzi ślub i wesele króla i Anny, a potem ich pierwsza wspólna noc. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 8 odcinek serialu?

Premierowa emisja 8 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 17 stycznia, o godzinie 20:30, na TVP 1. 

        Czytaj również: Dzikie pszczoły: Czas na wielki, spektakularny finał! Co wydarzy się w ostatnich odcinkach 419 - 422?

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w sobotę, 21 stycznia, o godzinie 15:20, na TVP 1. A także w sobotę, 28 stycznia 2023, o godzinie 11:35, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 9 odcinka serialu

W 9 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie w zimie 1402 roku Anna Cylejska cierpi na poranne mdłości. Król Władysław Jagiełło boryka się z problemami związanymi z ziemią dobrzańską. Ulryk von Jungingen oczekuje na spotkanie. 

Czytaj również: "Izabela, królowa Hiszpanii". Co wydarzy się w 29 i 30 odcinku nowego hiszpańskiego serialu na antenie stacji TVP 2?

Anna Witoldowa odprawia pewien rytuał. Składa ofiarę z koguta, z jego krwi. Saule dostaje zadanie. Musi zrobić wszystko, by król Władysław nie miał potomka. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 9 - odcinek serialu?

Premiera 9 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją premierową emisję w środę, 18 stycznia 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Co zobaczyć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 16 do 22 stycznia 2023 roku

9 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w sobotę, 21 stycznia 2023 roku, o godzinie 15:50, na TVP 1. A także w sobotę, 28 stycznia, o godzinie 12:05, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka autorstwa Sławomira Kopera, o tytule Jagiellonowie

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale polskie, historyczne, telenowele,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje