Korona królów. Jagiellonowie - 83 odc. Anna Cyjeska martwi się, że król wierzy w jej romans. Streszczenie 83 i 84 odc.

Data: 2023-10-09 09:51:31 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 83 oraz 84 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W kolejnym odcinku Anna Cyjeska martwi się, że król wierzy w jej romans. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie". fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 83 odcinka serialu

W 83 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Anna Cylejska boi się, że król poważnie potraktował plotki na temat jej romansu. Zwierza się ze swoich obaw Annie Witoldowej. Władysław jednak nie wierz, że jego żona romansuje z Kurowskim. Kłopotami arcybiskupa radują się  Jan Szafraniec i Zbigniew Oleśnicki. 

          Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Tymczasem Ciołek pisze wiersz o zalotach Kurowskiego. Próbując jakoś oczyścić się z zarzutów, i robiąc to jak najprędzej, Kurowski dostaje ataku serca. W rozpaczy, związanej z utratą zaufania króla, Zyndram upija się. Książę Witold oraz król Jagiełło dowiadują się od Miniwida, że bojarzy szykują bunt. Karim mówi Dobkowi, że Mścisław może być niebezpieczny i zagrażać królowi. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 83 odcinek serialu?

Premierowa emisja 83 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 9 października, o godzinie 20:30, na TVP 1. 

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 10 stycznia, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 21 października 2023 roku, o godzinie 11:00, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 84 odcinka serialu

W 84 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Mszczuj donosi parze królewskiej o śmierci arcybiskupa Mikołaja Kurowskiego. Jan Szafraniec, Zbigniew Oleśnicki i Ciołek trochę się martwią tym, że ktoś może dowiedzieć się kto rozsiewał plotki o romansie Anny. Król opuszcza Kraków, wciąż będąc uwielbiany za swoje zasługi pod Grunwaldem. Karim i Dobek ratują Katarzynę z Goraja. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Z rąk Heinricha ginie Hanusz. Ulubieńcem króla zostaje Mścisław. Twierdzi, mówiąc to Femce, że wstawi się u króla za Zyndramem. Zaczyna przygotowywać się do wyjazdu na Wawel. Ale po tym, jak Lech wsypuje mu do kielicha pewien proszek, zachowuje się jakby sporo wypił. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 84 - odcinek serialu?

Premiera 84 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją premierową emisję we wtorek, 10 października 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

84 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w środę, 11 stycznia 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1 oraz w sobotę, 21 stycznia, o godzinie 11:35, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka autorstwa Sławomira Kopera, o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, historyczne, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje