Korona królów. Jagiellonowie - 90 odc. Sofia ucieka od męża Mścisława, który ją bił. Streszczenie 90 i 91 odc.

Data: 2023-10-24 09:08:24 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 90 oraz 91 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W kolejnym odcinku Sofia ucieka od męża, który się nad nią znęca. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Sebastian Skoczeń jako król Władysław II Jagiełło w serialu "Korona królów. Jagiellonowie". fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 90 odcinka serialu

W 90 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie poniżana i bita przez Mścisława Sofia, dzięki Femce i Zyndramowi postanawia opuścić męża. Ucieka od niego. Anna Cylejska wstawia się za nią u króla, ale on uważa, że miejsce żony jest u boku męża. O posłanie po Mścisława prosi króla Mikołaj Trąba. Sądzi, że sprawę należy wyjaśnić. Niebawem ma wydana być, przez legata papieskiego, Branda Castiglione decyzja w sprawie sporu polsko-krzyżackiego. Na krakowskim rynku podziwia najpierw występy żaków. Koza podgryza mu kapelusz. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 89 odc. Król Jagiełło otrzymuje polskie insygnia koronacyjne. Streszczenie 89 i 90 odc.

Nieradka odzyskuje dziecko, które daje jej Greta. Zauważa to medyk Hiszpan. Postanawia ją śledzić. Idąc przez las, wpada do wielkiego dołu. Do chaty zabiera do Greta. Chce go leczyć. Tymczasem w Malborku toczy się konflikt między wielkim marszałkiem Michałem Kuchmeisterem, a wielkim mistrzem krzyżackim von Plauenem. O szpiegostwo posądzony zostaje Kelemen, którego widziano przechadzającego się pod drzwiami. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 90 odcinek serialu?

Premierowa emisja 90 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 24 października, o godzinie 20:30, na TVP 1. 

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 25 października, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 4 listopada 2023 roku, o godzinie 11:05, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 91 odcinka serialu

W 91 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Sofia nie chce wracać do męża. Zamierza uciec do Wielkopolski, ale nie ma pieniędzy. Femka proponuje jej, by porozmawiała z królową. Anna Cylejska godzi się na rozmowę, następnie postanawia ukryć Sofię na Wawelu. Rozmawia także z legatem, by unieważnić małżeństwo Sofii i Mścisława. Wkrótce dochodzi o kłótni jej z mężem, królem Jagiełłą. Anna traci dziecko. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Z pobytu na Wawelu nie cieszy się Branda Castiglione. Miejsce mu się nie podoba, chce zadośćuczynienia za niewygody, a także kapelusz, który zjadła mu koza. Tę sprawę, na zlecenie króla otrzymuje Zbigniew Oleśnicki. Spowiedzi Lechowi udziela Bdzigost. Więzień wyznaje, że na polecenie Mścisława dosypał ziół na odurzenie do polewki Zyndrama. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 91 odcinek serialu?

Premiera 91 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją emisję w środę, 25 października 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

91 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w poniedziałek, 30 października 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1, a także w sobotę, 4 listopada, o godzinie 12:10, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje