Korona królów. Jagiellonowie - 92 odc. Królowa po poronieniu jest w żałobie. Streszczenie 92 i 93 odc.

Data: 2023-10-30 08:47:28 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 92 oraz 93 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku królowa po sprzeczce z mężem traci dziecko. W 92 odcinku serialu, jest w żałobie, i chce rozmawiać tylko z Sofią. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Sebastian Skoczeń jako król Władysław II Jagiełło w serialu "Korona królów. Jagiellonowie". fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 92 odcinka serialu

W 92 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie królowa cierpi po stracie dziecka i jest w żałobie. Chce rozmawiać i przebywać tylko z Sofią. Mikołaj Trąba twierdzi, że król powinien zabezpieczyć swego jedynego potomka, Jadwigę. Ogłasza ją następcą tronu. Jagiełło dowiaduje się o zbrodniach jakich dopuścił się Mścisław. Postanawia rozpocząć śledztwo w tej sprawie. Posiniaczoną Sofię widzi legat papieski. Obiecuje, że napisze list o unieważnienie jej małżeństwa. Otrzymuje prezent w postaci nowego kapelusza, i coś kosztownego drobiazgu. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 91 odc. Królowa traci dziecko. Streszczenie 91 i 92 odc.

Koza, która zniszczyła kapelusz legata papieskiego, staje przed sądem. Zostaje skazana na śmierć. W obronie zwierzęcia staje Bdzigost. Koza jednak nie zostaje zabita, bo Branda daruje jej winę. Lech zostaje uniewinniony. Ma jednak zostać pomocnikiem kata i zająć się czyszczeniem rynsztoków. Tymczasem Zyndram wraca do łask króla. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 92 odcinek serialu?

Premierowa emisja 92 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 30 października, o godzinie 20:30, na TVP 1. 

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 31 października, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w poniedziałek, 6 listopada 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 93 odcinka serialu

W 93 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Jadwiga zostaje uroczyście ogłoszona przez Jagiełłę i jego żonę, Annę, dziedziczką tronu. Niedługo potem Władysław Jagiełło rozmawia z Witoldem o przyszłości Polski oraz Litwy. ten wspomina o bojarach i chce dla nich takich samych przywilejów jak ma polska szlachta. Po przerażaną żoną, Sofię zjawia się na Wawelu Mścisław. Sambor obiecuje kobiecie, że będzie ją bronił. Jan Szafraniec, który się jąka, a ma przemówić przed papieskim legatem, szuka lekarstwa na swoją przypadłość. Pomaga mu medyk Hiszpan. Twierdzi, że leku nie ma, ale jest coś co może mu pomóc. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

W Tarczynie pojawia się Bogdan, już spokojny o los Nieradki i jej córki. Wie, że mogą liczyć na pomoc króla. Planuje, że zabierze je do Taczowa. Otrzymuje tobołek z jedzeniem, z żacy dają mu kozę, która ma na imię Izolda. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 93 odcinek serialu?

Premiera 93 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją emisję w poniedziałek, 6 listopada 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

93 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka we wtorek, 7 listopada 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje