Korona królów. Jagiellonowie - 91 odc. Królowa traci dziecko. Streszczenie 91 i 92 odc.

Data: 2023-10-25 09:45:55 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 91 oraz 92 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W kolejnym odcinku królowa po sprzeczce z mężem traci dziecko. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

 Milena Staszuk jako królowa Anna Cylejska, w serialu "Korona królów. Jagiellonowie". fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 91 odcinka serialu

W 91 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Sofia postanawia uciec do Wielkopolski. Niestety nie ma pieniędzy. Femka proponuje jej, by porozmawiała z królową. Anna Cylejska postanawia ukryć Sofię na Wawelu. Rozmawia także z legatem, by unieważnić małżeństwo Sofii i Mścisława. Wkrótce dochodzi do kłótni jej z mężem, królem Jagiełłą. W jej wyniku Anna traci dziecko. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 90 odc. Sofia ucieka od męża Mścisława, który ją bił. Streszczenie 90 i 91 odc.

Z pobytu na Wawelu niezadowolony jest Branda Castiglione. Miejsce mu się nie podoba, chce także zadośćuczynienia za niewygody i kapelusz, który zjadła mu koza. Tę sprawę, na zlecenie króla otrzymuje Zbigniew Oleśnicki. Spowiedzi Lechowi udziela Bdzigost. Więzień wyznaje, że na polecenie Mścisława dosypał ziół na odurzenie do polewki Zyndrama. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 91 odcinek serialu?

Premierowa emisja 91 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 25 października, o godzinie 20:30, na TVP 1. 

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 30 października, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 4 listopada 2023 roku, o godzinie 12:10, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 92 odcinka serialu

W 92 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie królowa nosi żałobę po dziecku, które straciła. Przebywa tylko z Sofią. Mikołaj Trąba twierdzi, że król powinien zabezpieczyć swego jedynego potomka, Jadwigę. Ogłasza ją następcą tronu. Jagiełło dowiaduje się także o zbrodniach jakich dopuścił się Mścisław. Król postanawia rozpocząć śledztwo w tej sprawie. Posiniaczoną Sofię widzi legat papieski. Obiecuje, że napisze list o unieważnienie jej małżeństwa. Otrzymuje także prezent, w postaci nowego kapelusza, i coś jeszcze. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Koza, która zniszczyła kapelusz legata papieskiego, staje przed sądem i zostaje skazana na śmierć. W obronie zwierzęcia staje Bdzigost. Koza jednak nie zostaje zabita, bo Branda daruje jej winę. także Lech zostaje uniewinniony. Ma jednak zostać pomocnikiem kata i zająć się czyszczeniem rynsztoków. Tymczasem Zyndram wraca do łask króla. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 92 odcinek serialu?

Premiera 92 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją emisję w poniedziałek, 30 października 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

92 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka we wtorek, 31 października 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1, a także w poniedziałek, 6 listopada, o godzinie 11:25, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje