Korona królów. Jagiellonowie - 97 odc. Latem 1414 roku rozpoczyna się wojna głodowa między Koroną a zakonem. Streszczenie 97 i 98 odc.

Data: 2023-11-14 09:28:00 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 97 oraz 98 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku wiosną 1414 roku Zygmunt Luksemburski nie wydaje wyroku arbitrażowego, który miał rozstrzygnąć spór Korony z zakonem. Tymczasem w 97 odcinku, latem 1414 rozpoczyna się wojna głodowa między Koroną a zakonem. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 97 odcinka serialu

W 97 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie latem 1414 roku trwa wojna głodowa między Koroną a zakonem. Zbiory i wioski są palone przez zakon krzyżacki. Z polskim szpiegiem Kelemenem spotykają się Zyndram i Arunas. Nie widzą, że to zdrajca. Odział królewski wpada w zasadzkę. Zyndram osłania króla Jagiełłę i ginie. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 96 odc. Wiosną 1414 roku król Jagiełło ogłasza pospolite ruszenie. Streszczenie 96 i 97 odc.

Tymczasem Nieradka ma bardzo chorą córkę. Greta chce wrócić po lekarstwo do lasu. Niestety zostaje zauważona przez mieszczan, którzy oskarżają ją o czary. Zostaje uratowana przez Jana Szafrańca i odział królowej. Zatrzymuje się na Wawelu, o czym dowiaduje się inkwizytor. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 97 odcinek serialu?

Premierowa emisja 97 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 14 listopada, o godzinie 20:30, na TVP 1

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 15 listopada, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 25 listopada, o godzinie 11:40, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 98 odcinka serialu

W 98 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie wojna głodowa z zakonem kończy się podpisaniem rozejmu. Sam spór polsko-krzyżacki przeniesiony zostaje na sobór w Konstancji. Swoją delegację przygotowuje także król Władysław Jagiełło. Sobór zostaje otwarty przez papieża Jana XXIII. Godność opiekuna Kościoła powierza Zygmuntowi Luksemburskiemu.

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Femka, jedynie przypadkiem dowiaduje się, że Zyndram nie żyje. Nie wie jak te tragiczne wieści przekazać synowi. Uczucie próbują ukryć Sofia i Sambor, którzy się do siebie zbliżają. Tymczasem toczy się spór o Gretę, która ukrywa się na Wawelu. Inkwizytor domaga się jej wydania. Rzeźnik, który chciał skazać kobietę, oświadcza się Katce. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 98 odcinek serialu?

Premiera 98 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją emisję w środę, 15 listopada 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

98 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w poniedziałek, 20 listopada 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 25 listopada, o godzinie 12:15, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje