Masz tę moc! Darmowa książka o koronawirusie dla dzieci dostępna do pobrania. Zobacz całość!

Data: 2020-03-26 11:43:08 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Ludzie związani z rynkiem książki z inicjatywy ilustratorki Ewy Podleś stworzyli kierowaną do najmłodszych czytelników książkę o koronawirusie. Nie próbują jednak w ten sposób zarobić na obecnej sytuacji. Książka dostępna jest w wersji elektronicznej do pobrania całkowicie za darmo. Nosi tytuł „Masz tę moc!".

Obrazek w treści Masz tę moc! Darmowa książka o koronawirusie dla dzieci dostępna do pobrania. Zobacz całość! [jpg]

Drodzy Znajomi i Nieznajomi, oto książka o kolczastym złoczyńcy – koronawirusie – i jego kumplach. Powstała dzięki inicjatywie Ewy, a także dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu innych osób – lekarzy, psychologów, wydawców. Stworzyliśmy ją z myślą o dzieciach – ku przestrodze, ale też ku pokrzepieniu serc.

- napisała na Facebooku Agnieszka Frączek, autorka książek dla dzieci

Twórcy książki podkreślają, że bardzo trudno jest nam odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji, jaką jest pandemia. Środki bezpieczeństwa wprowadzone przez rząd mogą niepokoić. Nagłaśniane przez media informacje powodują, że niektórych z nas opanowuje strach i panika. Książka Masz tę moc ma za zadanie pomóc zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać. Napisana jest w sposób przystępny, odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Krótkie, proste zdania uzupełniają duże, kolorowe ilustracje. 

Czytaj także: Księgarnie niezbędne dla zdrowia! Nawet w czasie epidemii.

Masz tę moc! Książka o koronawirusie dla dzieci

Twórcy książki tłumaczą, czym są wirusy i jak można się nimi zarazić. Pokazują też, jak ważna jest dbałość o higienę, częste mycie rąk, ograniczenie bezpośrednich kontaktów z osobami starszymi – nawet dziadkami. Zalecenia WHO oraz Ministerstwa Zdrowia zaprezentowane zostały w formie atrakcyjnej dla dzieci. Wizerunek koronawirusa nie wywołuje strachu, twórcy pomagają też oswoić się z coraz częstszym na ulicach widokiem lekarzy czy pracownikach SANEPiDu w w kombinezonach ochronnych. Po lekturze znika niepokój, utrwalone zostają zaś zasady związane z dbałością o zachowanie higieny.

Masz tę moc! Książka o koronawirusie dla dzieci – jak pobrać?

Książkę Masz tę moc pobrać można całkowicie za darmo, wystarczy kliknąć tutaj!

Książkę stworzyli: Ewa Podleś, Agnieszka Frączek, Alicja Bender, Baltazar Fajto, Patrycja Herbut, Monika Kalinowska, psych. Ewelina Krupniewska, lek. med. Beata Kusak, lek. med. Justyna Laskowska, lek. wet. Wiktoria Mełges, psych. Ewelina Opalko, Basia Szymanek, Joanna Wasilewska, psych. Agnieszka Wilkaniec-Herman, Natalia Zalewska-Domitrz. E-book opublikowało Wydawnictwo Olesiejuk.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje