"Kres niewinności" - 8 marca ormowcy i milicjanci pacyfikują studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Co wydarzy się w 3 i 4 odcinku nowego serialu TVP 1. Streszczenie odcinków

Data: 2023-05-21 10:15:01 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś na kanale TVP 1 zobaczymy nowy odcinek miniserialu produkcji polskiej, zatytułowany Kres niewinności, serialową wersja filmu "Marzec 68". W kolejnym odcinku przenosimy się w dramatyczne wydarzenia marca 1968 roku. Sprawdzamy co wydarzy się w 3 oraz 4 odcinku serialu. 

Vanessa Aleksander czyli Hania Bielska, w serialu "Kres niewinności". Zdjęcie: TVP 

Kres niewinności – opis 3 odcinka serialu

W 3 odcinku serialu Kres niewinności  przenosimy w dramatyczne wydarzenia marca 1968. Tego dnia studenci Uniwersytetu Warszawskiego są na dziedzińcu uczelni pacyfikowani przez oddziały milicji i ormowców. Na ich czele stoi ojciec Janka, Wolicki, nie wie, że jednym z protestujących jest jego syn. Podczas zamieszania Janek i Hania tracą siebie z oczu. Młoda kobieta zostaje złapana i trafia na milicyjny dołek. Pobity Janek wraca w takim stanie do domu. Świadkiem wydarzenia jest redaktor Dunin. Postanawia napisać wiarygodnie o tym co wydarzyło się na uczelni. Publikacja zostaje opublikowana. 

Czytaj również: „Kres niewinności” – na TVP 1 startuje nowy serial. Co warto o nim wiedzieć?

Tymczasem Hania Bielska poddawana jest brutalnemu przeszukiwaniu. O jej zdrowie niepokoi się o Janek, stara się znaleźć ukochaną. Wkrótce sam trafia w w ręce milicji. Wolicki odkrywa wtedy, że jego syn brał udział w protestach. Boi się, że to zostanie wykorzystane przeciwko niemu, będzie skandal. 

Kres niewinności – gdzie i kiedy obejrzeć 3 odcinek serialu?

Premierowa emisja 3 odcinku serialu Kres niewinności odbędzie się w niedzielę, 21 maja 2023 o godzinie 20:20 na antenie TVP 1. Powtórka tego samego odcinka w czwartek, 25 maja, o godzinie 0:20 na TVP Seriale oraz w piątek, 26 maja, o godzinie 23:35, na TVP 1. 

Czytaj również: "Kres niewinności" - Sylwester 1968 rok, rodzina Hani myśli o emigracji. Co wydarzy się w 2 i 3 odcinku nowego serialu TVP 1. Streszczenie odcinków

Kres niewinności – opis 4 odcinka serialu

W 4 odcinku serialu Kres niewinności Janek, który został złapany poddawany jest przesłuchaniu przez SB. Dzięki ojcu wychodzi jednak szybko na wolność, ale nie czuje się wdzięczny rodzicowi. W domu mocno się z nim kłóci. To kończy się wyprowadzą jego i matki z rodzinnego domu. Ojciec Janka boryka się z coraz poważniejszymi problemami. Jest szantażowany przez ministra Moczara, zmuszony by poddał się samokrytyce i opuścił swoje stanowisko. Jego kariera się kończy. 

Czytaj również: Krawcowa z Madrytu - przed nami 6 i 7 odcinek serialu! Co się wydarzy?

Do biurka Dunina włamuje się naczelny i bierze artykuł, który napisał. Tymczasem w kraju coraz częściej dochodzi do antysemickich ataków, co niepokoi Bielskich, mających żydowskie pochodzenie. Hania postanawia opuścić kraj. Idzie na milicję i tam oddaje swój dowód. Zanim opuszczą kraj, muszą jeszcze oddać wszystko co mają cenne, wszystkie kosztowności. Hania i Janek rozstają się. Bielscy opuszczają kraj i udają się do Izraela. 

Kres niewinności – gdzie i kiedy można obejrzeć 4 odcinek serialu?

Premiera 4 odcinka, ostatniego odcinka serialu Kres niewinności zaplanowana została na niedzielę, 28 maja 2023 na godzinę 20:20 na kanale TVP 1. 

Kres niewinności – książki

Serial Kres niewinności opowiada o pewnych prawdziwych wydarzeniach, jakie rozegrały się w roku 1968 w Warszawie, podczas buntu studentów. Nie jest to jednak serial bazujący na książce, a na kinowym filmie o tytule "Marzec 68". W zamian zatem polecamy inną książkę, o tytule Skaza-ni, której autorem jest Zbigniew Czajka.

Książkę "Skaza-ni" wydawnictwa Poligraf w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: Kres niewinności, seriale tvp, melodramaty, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Pokaż wszystkie recenzje