Startują zdjęcia do ekranizacji „Króla" Szczepana Twardocha. Wiemy, kto wystąpi w głównych rolach!

Data: 2019-04-03 14:33:11 Autor: Sławomir Krempa
News - Startują zdjęcia do ekranizacji „Króla

W ubiegłym roku pisaliśmy o przygotowywanej właśnie przez Canal+ serialowej adaptacji powieści Szczepana Twardocha Król. Wiemy już nieco więcej o tym, kto wystąpi w produkcji i kto będzie ją reżyserował. 

Akcja Króla toczy się w 1937 roku w Warszawie Faszyzm staje się coraz silniejszy, nie tylko w Niemczech. W stolicy działa gang żydowski, rządzony przez socjalistę Kuma Kaplicę. Działa w nim również żydowski bokser Jakub Szapiro (w tej roli wystąpi znany z serialu Kruk Michał Żurawski), uwielbiany przez kobiety, znienawidzony przez mężczyzn.

Jego cel jest prosty: chce zostać królem Warszawy. Pomóc ma mu w tym młody chłopak, Mosze Bernsztajn (w serialu rolę tę odegra Kacper Olszewski), którego przygarnia. Czy spisek polityczny na szczytach władzy pokrzyżuje jego plany? 

Serial liczyć ma osiem odcinków, rolę reżysera powierzono Janowi P. Matuszyńskiemu, twórcy nagradzanej na całym świecie „Ostatniej Rodziny", opartej na książce Magdaleny Grzebałkowskiej Beksińscy. Portret podwójny. Produkcja ta zdobyła kilkadziesiąt nagród na ważnych festiwalach na całym świecie. Matuszyński współtworzy też serialowy format Króla, scenarzystami zaś są Łukasz M. Maciejewski (scenarzysta główny), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, odpowiadający też za dialogi i pełniący funkcję konsultanta produkcji. 

Zdjęcia do serialu startują w kwietniu, potrwać mają do września 2019. Jesienią 2018 zaś ukazała się zaskakująca kontynuacja Króla – powieść Królestwo

Fot. Szczepana Twardocha: Magdalena Galiczek-Krempa

Fot. Michała Żurawskiego: Marcin Kułakowski, PISF 

Fot. Kacpra Olszewskiego: filmpolski.pl 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Król
Szczepan Twardoch5
Okładka książki - Król

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937. Nowa powieść Szczepana Twardocha Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks...

dodaj do biblioteczki