„Królowe Djursholm” – skandynawski kryminał z polską obsadą już na Netfliksie!

Data: 2023-06-05 10:41:51 Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Do oferty popularnego giganta streamingowego wpadł właśnie nowy serial prosto ze Szwecji. To kryminał Królowe Djursholm, którego akcja dzieje się w połowie lat 90. 

Bohaterki nowego serialu „Królowe Djursholm”. Kobiety piją szampana w ciemnym pokojufot. Ulrika Malm / Netflix

Od poniedziałkowego poranku na Netfliksie można zobaczyć Królowe Djursholm, czyli nową skandynawską propozycję kryminalną.

Królowe Djursholm – o czym jest serial? 

Produkcja Królowe Djursholm przenosi nas do 1995 roku. To właśnie wówczas cztery przyjaciółki – Lollo, Klara, Frida i Mia – wpadają na genialny plan, jak wyjść z długów, w które nieopatrznie popadły. Dziewczęta z dobrych domów postanawiają zostać… złodziejkami. A pierwszym ich celem jest dom nowej sąsiadki, Aminy. 

Czytaj także: „Wspaniałe stulecie” powraca! Dziś premiera serialu „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem” 

Jak można się spodziewać, nic nie idzie zgodnie z planem, a Amina nakrywa ich na myszkowaniu po szafkach. Kobieta – zamiast wezwać policję – postanawia jednak przyłączyć się do nietypowej złodziejskiej szajki. 

Królowe Djursholm – kto wystąpił w produkcji? 

W rolach w produkcji wystąpiły Alva Bratt, wcielająca się w Lollo, Tindra Monsen, która zagrała Klarę, Sandra Zubovic, czyli serialowa Frida, Tea Stjärne, która wcieliła się w Mię oraz Sarah Gustafsson, grająca sąsiadkę Aminę. 

Co ciekawe, na ekranie zobaczymy także znaną polskim widzom aktorkę – Izabellę Scorupco. Polska aktorka, którą w przeszłości mogliśmy zobaczyć m.in. w filmie Golden Eye czy w ekranizacji powieści Sienkiewicza Ogniem i mieczem, tym razem wcieli się w postać Margarethy Millkvist. 

Królowe Djursholm – kiedy premiera? 

Serial zadebiutował na platformie Netflix w poniedziałek, 5 czerwca 2023 r. o godz. 9:00. Na popularnej platformie zobaczyć można wszystkie sześć odcinków, składające się na cały sezon serialu. 

Królowe Djursholm – czy będzie 2 sezon? 

Choć serial dopiero zadebiutował na Netfliksie, część widzów może zastanawiać się, czy platforma zdecyduje się także na kolejny sezon produkcji. Choć na razie jest jeszcze za wcześnie, by cokolwiek przesądzać, warto zauważyć, że Netflix często kontynuuje te projekty, które okazały się prawdziwymi faworytami widzów. 

Jeśli więc Królowe Djursholm trafią do najlepiej oglądających się produkcji i utrzymają tam nie przez dzień czy dwa, ale znacznie dłużej, to – podobnie jak było to chociażby w przypadku Wednesday – możemy spodziewać się, że jeszcze nie raz spotkamy się z bohaterkami produkcji. 

 

 

 

Tagi: seriale netflix, seriale kryminalne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje