"Książę" – w poszukiwaniu córki 

Data: 2020-06-27 15:17:40 Autor: pobarski
News -

Książę to pochodząca z 2014 r. produkcja przedstawiająca losy byłego gangstera, który powraca, by odnaleźć własną córkę. Co warto wiedzieć na temat filmu? 

Książę to brytyjsko-amerykańska produkcja, która przedstawia losy byłego gangstera, który przed laty zakończył karierę w branży. Teraz mężczyzna powraca, by odnaleźć swoją córkę. 

Książę – opis 

Książę opisuje historię byłego gangstera, Paula, który w przeszłości był jednym z najgroźniejszych gangsterów w Las Vegas. Kiedy sprawy się skomplikowały, mężczyzna uciekł i przybrał nową tożsamość. Stał się zwykłym mechanikiem samochdowym, pogodzonym z prawem i posiadającym szczęśliwą rodzinę. 

Czytaj także: Polina zmuszona do pracy w domu uciech. "Cena wolności" – co wydarzy się w 15 i 16 odcinku?

Po ponad 20 latach, kiedy jego córka wyjechała na studia, przeszłość upomina się jednak o gangstera. Bez śladu znika jego córka, Beth. Kiedy zdesperowany mężczyzna przyjeżdża do akademika, przekonuje się, że dziewczyna zakochała się w narkotykowym dilerze, a to powiązało ją z Omarem, dawnym wrogiem Paula. 

Teraz mężczyzna musi uratować swoją córkę z rąk przestępcy. Nie mogąc liczyć na policję, musi powrócić do przestępczego półświatka. 

Książę – obsada

Kto wystąpił w filmie Książę? W rolę Paula wcielił się Jason Patric, z kolei w postać wroga gangstera, Omara, wcielił się Bruce Willis. Zaginioną córkę, Beth, zagrała Gia Mantegna. 

Oprócz nich w produkcji zagrali John Cusack, Don Harvey, Jessica Lowndes, Johnathon Schaech, 50 Cent, Didi Costine oraz Bonnie Somerville. 

Książę – gdzie obejrzeć? 

Gdzie można obejrzeć film Książę? Produkcja wyemitowana zostanie w sobotę, 27 czerwca 2020 r. o godz. 20:05 na antenie TVP 2. 

Czytaj także: "Bardzo dziki zachód" - misja: ochronić prezydenta

Produkcję zobaczyć można także w internecie za pomocą platform VOD. 

Książę – opinie

Czy warto zobaczyć film Książę? Wielu internautów wyraziło dość negatywne zdanie na temat produkcji Książę w komentarzach na internetowych portalach. Według widzów film nie posiadał spójnej fabuły, brakowało logicznego uporządkowania, niedoskonała okazała się także gra aktorska.

Pojawili się jednakże i ci widzowie, którym film naprawdę przypadł o gustu. 

Książę – książka

Film Książę powstał na podstawie oryginalnego scenariusza stworzonego przez Andre Fabrizio i Jeremy’ego Passmore’a. Oznacza to, że nie istnieje książka, która bezpośrednio odnosiłaby się do fabuły tego filmu. 

Zamiast tego polecić możemy inny tytuł – książkę Żmijowisko Wojciecha Chmielarza. Powieść przedstawia losy kilku małżeństw, które spędzają wakacje w Żmijowisku. Niespodziewanie po jednym z wieczorów w tajemniczych okolicznościach ginie córka jednej z par. Pomimo poszukiwań dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Po roku ojciec powraca do Żmijowiska, by ostatni raz poszukać córki. 

Żmijowisko w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje