Ruszyła akcja #książkanakryzys! Czytaj i walcz z kryzysem

Data: 2020-04-09 12:51:58 Autor: pobarski

W środę, 8 kwietnia, wystartowała nowa akcja społeczna #książkanakryzys. Nowa inicjatywa ma na celu promowanie rynku książki w czasach epidemii koronawirusa.

Obrazek w treści

Koronawirus sprawił, że chociaż nie możemy spotkać się w czasie festiwali literackich offline, to literatura w tym trudnym czasie stanowi ważny element naszej codzienności. Chwilowo zmienił się także rynek książki – odwołano spotkania autorskie w księgarniach, a także wiele imprez targowych – między innymi Warszawskie Targi Książki. Mimo tego życie literackie nie zamarło – niektóre wydawnictwa, pomimo pandemii, publikują kolejne nowości, a autorzy spotykają się z fanami za pośrednictwem sieci.

Czytaj także: Spotkania autorskie online. Kiedy zobaczyć pisarzy online?

W środę 8 kwietnia 2020 r. wystartowała strona ksiazkanakryzys.pl – nowa akcja społeczna zainicjowana przez redakcję portalu Granice.pl. Obejmować ona będzie publikowanie w mediach społecznościowych, na blogach i stronach internetowych materiałów z hasztagiem #ksiazkanakryzys. Stworzą je zaangażowani w akcję czytelnicy, blogerzy, autorzy, wydawcy, a zebrane materiały prezentowane będą na stronie internetowej www.ksiazkanakryzys.pl.

Akcja #ksiazkanakryzys łączy wszystkich ludzi kochających książki. Strona www połączyć ma wszystkie osoby, którym bliskie jest słowo pisane – autorów, wydawców, blogerów i czytelników. Na podstronie „E-spotkania z autorami” znaleźć można linki do spotkań z pisarzami w sieci. Oprócz tego w zakładce „Książki na kryzys” pojawiają się tytuły polecane przez czytelników biorących udział akcji – prezentowane są tam książki, o których użytkownicy social mediów napisali, opatrując swoje wpisy hashtagiem #ksiazkanakryzys.

Na stronie akcji #ksiazkanakryzys znaleźć można gotowe grafiki do udostępnienia w social mediach, a także informacje, jak można przyczynić się do promocji czytelnictwa w sytuacji epidemii. Udowodnijmy, że literatura może nam wszystkim pomóc!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje