W Oleśnicy książki z biblioteki przywiozą Ci... rowerzyści!

Data: 2020-01-29 13:07:38 Autor: Sławomir Krempa

Biblioteka w Oleśnicy rusza z nową odsłoną akcji „Książka do domu" – tym razem w ekologicznym, rowerowym wydaniu. Jest ona kierowana do osób, które lubią czytać, ale z różnych względów nie mogą dotrzeć do biblioteki. 

Obrazek w treści

Osoby starsze i niepełnosprawne bardzo często sięgają po książki. Rzecz w tym, że niektóre spośród nich mają trudność z poruszaniem się po mieście lub nie mogą tego robić ze względów bezpieczeństwa. Je właśnie Biblioteka w Oleśnicy zaprosiła do udziału w akcji „Książka do domu". Zainteresowanym osobom, które zgłosiły się telefonicznie, bibliotekarze w miarę możliwości przynosili lub przywozili książki, a po określonym czasie odbierali je i – jeśli czytelnik sobie tego życzył – przywozili kolejne tytuły.

Od roku 2020 do akcji włączyła się grupa rowerowa Oleśnica Bajk Stajl. Rowerowi bibliotekarze przywozić będą czytelnikom książki w piątki w godzinach 14:00-16:00. Dostępne są książki tradycyjne, ale też z dużą czcionką i audiobooki. Aby zamówić książki wystarczy zadzwonić do biblioteki:

Biblioteka w Oleśnicy t: 533 351 404
Biblioteka Pod Pegazem t: 533 351 406

Na fanpage'u biblioteki pojawiły się promujące akcję zdjęcia. Ich autorem jest Sebastian Kali Paszkiewicz/ Paszkiewicz Fotografia:

 

Książka  do domu nie jest pierwszą akcją oleśnickich rowerzystów prowadzoną wspólnie z miejską biblioteką – w wakacje przy basenie na terenie Oleśnickiej Kompleksu Rekreacyjnego ATOL pojawiła się Mobilna Czytelnia Rowerowa „Bookworm". Fani wypoczynku nad basenem mogli wypożyczyć na czas pobytu na terenie kompleksu książki i czasopisma i... oddać się lekturze.

 

Podoba Wam się taka inicjatywa?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.