Książki w 2019 to dodatki do stylizacji

Data: 2019-04-12 07:37:30 Autor: pobarski
News - Książki w 2019 to dodatki do stylizacji

Macie w domu książki? Raczej nie mamy co do tego wątpliwości :) Mamy natomiast nadzieję, że lubicie też do nich zaglądać i często je czytacie. Jeśli jest inaczej, może po prostu wpisujecie się w nowy trend 2019 roku? Jak podają bowiem zagraniczne media, dziś książka stanowić może także… ekstrawagancki, modny dodatek.

Wszystko zaczęło się od artykułu magazynu Vogue, który przedstawiał stylizację dwóch modelek – Gigi i Belli Hadid. W przeciwieństwie do wielu znanych celebrytek, znane z pokazów mody siostry nie zakładają własnego klubu czytelniczego. Chwalą się jednak książkami w przestrzeni publicznej.

Bella Hadid pochwaliła się na swoim Instagramie zdjęciem z kabiny samolotu, gdzie czytała książkę Stephena Kinga Outsider. Popularna powieść znalazła się na tle m.in. torby od Louis Vuitton i saszetki od Diora. Co ciekawe, Bellę z książką króla horrorów pod pachą odnaleźć można na zdjęciach fotoreporterów z kolejnych tygodni – gdy zasłania się nią przed paparazzi na lotnisku po pokazie mody we Francji oraz gdy samotnie spaceruje w kostiumie.

 

Jej siostra – Gigi – również przejawia czytelnicze zainteresowania. Podczas pokazu we Włoszech Gigi pojawiła się przed prasą w modnej stylizacji oraz z… Obcym Alberta Camusa. Jak podkreśla Vogue, biało-czarna okładka idealnie pasowała do jej kreacji.

Vogue zauważa także, że połączenie mody z literaturą nie jest niczym nowym i pojawiło się już dekadę temu, jednak tym razem nie chodzi o wzory i literackie nawiązania. Teraz prawdziwa książka stała się modnym dodatkiem.

Co o tym sądzicie? Czy książki będą teraz nieodłącznym elementem garderoby?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje