Kuchenne rewolucje: Dama Kier/ Śląskie Niebo w Lędzinach (powtórka programu)

Data: 2022-06-16 10:06:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Oczekując na nowy sezon niezwykle popularnego programu rozgrywko-kulinarnego, zatytułowanego "Kuchenne rewolucje", telewizja TVN pokazuje powtórki innych sezonów. Dziś  w godzinach wieczornych kolejny taki odcinek, który nagrano w śląskim Lędzinie. 

Obrazek w treści  Kuchenne rewolucje: Dama Kier/ Śląskie Niebo w Lędzinach (powtórka programu) [jpg]

Zakończył się kolejny sezon "Kuchennych rewolucji", więc stacja TVN ruszała z powtórkami. Dziś zobaczymy kolejny program, który przeniesie widza do restauracji położonej w śląskim Lędzinie, o nazwie Dama Kier. Przyglądamy się jakie zmiany dokonały się w restauracji Magda Gessler?  Co nowego pojawiło się w menu? Czy rewolucja była udana?

Kuchenne rewolucje - Dama Kier — opis odcinka

Powtórzeniowy odcinek odbył się w Lędzinie, w restauracji znanej do tej pory jako Dama Kier. Lokal ten prowadzi pani Dorota, nie mająca doświadczenia w gastronomii. Lokal prowadzony jest od trzech lat i jak do tej pory wszystko szło dobrze, a goście pojawiali się często. Sytuacja mocno się zmieniła wraz z pandemią koronawirusa i lockdowna. Pierwszy jakoś właścicielka przetrzymała, ale kolejny sprawił, że sytuacja lokalu zrobiła się bardzo zła. 

          Czytaj również: Będzie 25 sezon Kuchennych rewolucji! Co wiadomo o nowym sezonie?

Teraz lokal prowadzony przez panią Dorotę i jej życiowego partnera Herry'ego przyjmuje zamówienie jedynie wybrane. Na dodatek kością niezgody jest foodtruck , prowadzony przez szefa kuchni, Marcina, który przynosi zyski. Właścicielka restauracji twierdzi, że mieli g prowadzić razem, że miał to być ich wspólny biznes, on jednak zaprzecza. Na pomoc zostaje wezwana Magda Gessler, której oprócz zmian w lokalu, przyjdzie także rozstrzygnąć trwający konflikt. 

Kuchenne Rewolucje — Dama Kier — gdzie jest?

Lokal, którego rewolucję zobaczymy w odcinku powtórzeniowym położony jest w śląskim Lędzinie. Jest to niewielkie miasteczko, ale mające swoja tradycję. Liczy sobie piętnaście tysięcy mieszkańców i położone jest w województwie śląskim. Znajduje się tam wielka kopalnia węgla kamiennego i wiele zabytkowych miejsc, w tym plac Farski. 

         Czytaj również: Disney + już w Polsce! Pełna lista tytułów i najważniejsze informacje

To właśnie tam znajduje się restauracja pani Doroty, którą od trzech lat prowadzi, a od ostatniego lockdowna ma wielkie problemy związane nie tylko z brakiem klientów, ale i konfliktem z szefem kuchni, któray znalazł sobie inne, dochodowe zajęcie. 

Kuchenne Rewolucje — Dama Kier — czy rewolucja była udana?

"Kuchenne rewolucje" to program rozrywkowo-kulinarny, który króluje na kanale TVN już od wielu sezonów. Na kolejny sezon musimy poczekać, a tymczasem oglądamy programy powtórkowe. Kolejny lokal, niegdyś znany jako Dama Kier, po rewolucjach zyskał ciekawe, różnorodne, bogate w smaki i przede wszystkim smaczne, zmienione menu. Zmianie uległa także nazwa lokalu, który teraz brzmi Śląskie Niebo.. 

         Czytaj również: Magda Gessler - biografia, życie i twórczość

Lokal, poddany został kuchennym rewolucjom z powodzeniem. Przez jakiś czas, z przyczyn pandemicznych i zamknięcia z tego powodu dostępu do lokalu klientom, serwował im wyśmienite dania jedynie na wynos. Na odcinek powtórkowy możemy liczyć już w czwartek 16 czerwca 2022 roku, o godzinie 21:35 na kanale TVN oraz w sobotę, 18 czerwca, na tym samym kanale, o godzinie 17:55, a także w poniedziałek, 20 czerwca o godzinie 140, na TVN. 

Kuchenne rewolucje - restauracja Śląskie Niebo – menu

Zmiany, jakie dokonały się dzięki kuchennym rewolucjom w restauracji, teraz znanej jako Śląskie Niebo, to nie tylko wygląd, w tym wystrój wnętrza, nie tylko nazwa, ale przede wszystkim nowe menu, które miało zachęcić gości do częstego odwiedzania lokalu. Przed rewolucjom niestety dania w lokalu Magdzie Gessler nie smakowały. 

        Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 13 do 19 czerwca 2022 roku

Po rewolucjach Magdy Gesser, w menu restauracji Śląskie Niebo w menu pojawiły się tradycyjne potrawy. Wśród nich: sałatka z salcesonu, zupa ziemniaczana z ziemniakami przygotowana na trzy sposoby, z kwaśną śmietaną, golonka, czy kassler czyli peklowane mięso wieprzowe podane pod beszamelem. 

Kuchenne Rewolucje - książki

"Kuchenne Rewolucje" to program rozrywkowo-kulinarny, oparty na amerykańskim formacie Kitchen Nightmares. Jego prowadzącą jest Magda Gessler, polska restauratorka i osobowość telewizyjna, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji, malarka, felietonistka, autorka wielu książek o tematyce kulinarnej.

W jej dorobku znalazły się między innymi takie dzieła jak: Wielkanoc ze smakiem, Kuchenne rewolucje. Nowe przepisy Magdy Gessler, Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler, Kuchnia Polska Magdy Gessler.

ziemniak

Serdecznie polecamy autobiografię Magdy Gessler o tytule Magda, która powstała przy współpracy z Dominikiem Limanowskim. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: kuchenne rewolucje, telewizja, programy rozgrywkowe, programy kulinarne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski2
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje