Historia rodem z jej własnych romansideł... – Kwiat mojego sekretu

Data: 2022-09-20 12:53:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

W najbliższym czasie TVP Kultura na obu swoich kanałach zapewni widzom okazję do przypomnienia sobie filmu Kwiat mojego sekretu, jednej z najbardziej znanych opowieści o nieszczęśliwej miłości, jakie miał okazję napisać oraz umieścić na Srebrnym Ekranie. Jak potoczą się losy Leo Macias?

Obrazek w treści fot. congerdesign z Pixabay

Kwiat mojego sekretu to hiszpańsko-francuski film z gatunku dramat obyczajowy z 1995 roku w reżyserii Pedro Almodovara.

Kwiat mojego sekretu – opis 

O czym opowiada Kwiat mojego sekretu? Główna bohaterka Leo przeżywa swoje miłosne, rodzinne dramaty. Kobieta skrzętnie je ukrywa pod kolejnymi znakomicie radzącymi sobie romansidłami. Doświadczona już kobieta nie zaczynaj podejrzewać swojego męża Paco o brak miłości oraz de facto ucieczkę do Belgii, gdzie w sztabie NATO ma mieć nawet jakąś kochankę! Cała sytuacja powoduje, że coraz gorzej radzi sobie z wezmą, którą próbuje wskrzesić poprzez alkohol.

Pewnego dnia jej przyjaciółka proponuje jej rolę dziennikarską, a z pomocą Angela, udaje jej się otrzymać zadanie sporządzenia recenzji. Mężczyzna nie zdaje sobie sprawy z tego, że... autorką jest właśnie Leo, kryjąca się pod pseudonimem!

Czytaj również: Tuzin śmiałków w Afganistanie! – Dwunastu odważnych

W końcu Paco decyduje się ogłosić żonie, że pozostawia ją dla jej... największej przyjaciółki! To skłania Macias to próby odebrania sobie życia... Ostatecznie doświadczona kobieta powraca z matką do rodzinnej wioski, gdzie decyduje się podsumować swoje dotychczasowe, iście powieściowe losy....

Kwiat mojego sekretu – obsada 

Kto wystąpił w Kwiat mojego sekretu? Najważniejsza rola przypadła Marisie Paredes, która doskonale spisała się ze swojego zadania. Kobieta świetnie wypadła w roli autorski, której serce łamie brak miłości męża oraz dokonywane przez niego najpewniej zdrady. Jej praca spowodowała, że cały obraz znacząco zyskiwał na wiarygodności.

Czytaj również: Mroczna dzielnica – Detektyw i gangster we wspólnej walce z korupcją w policji

W obsadzie pojawili się także Rossy de Palma, Imanol Arias, Juan Echanove, Chus Lampreave, Gloria Munoz czy Carmen Elias.

Kwiat mojego sekretu – gdzie obejrzeć?

Na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2 będziemy mogli zobaczyć Kwiat mojego sekretu już we wtorek, 20 września bieżącego roku o godzinie 21:45. Powtórka odbędzie się jeszcze w tym tygodniu, w czwartek, 22 września o 1:55 na TVP Kultura.

Czytaj również: "Królowa i konkwistador": Alonso podda się urokowi Cataliny? Co wydarzy się w odcinkach 29 i 30?

Kwiat mojego sekretu – opinie

Klasyk Almodovara po dziś dzień cieszy się wielkim uznaniem ze względu na świetny scenariusz oraz wielkie serce i umiejętności Marissy Paredesy. Aktorka pokazała się z bardzo dobrze strony, zapewniając między innymi o wykreowaną jej otoczkę w Kwiat mojego sekretu. Znakomity zamysł i ciekawa opowieść okazały się kluczem dla osiągnięcia sukcesu.

Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 19 do 25 września 2022 roku

Kwiat mojego sekretu – książka

Kwiat mojego sekretu to opowieść wykreowana przez Pedro Almodovara, który poradził sobie zarówno w roli reżysera jak również i scenarzysty, zachowując spójność oraz równy poziom najistotniejszych aspektów filmu. W ten sposób opowieść wciąga, podobnie jak NIE powiązana książka Ukryty kwiat, wydana przez Muzę.

Powieść Ukryty kwiat kupić można poniżej:

Tagi: dramat obyczajowy, zdrada,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Tylko jedna chwila
Sylwia Markiewicz
Tylko jedna chwila
Pokaż wszystkie recenzje