La La Land. Muzyczna bajka.

Data: 2020-05-28 18:34:28 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

La La Land to obsypany Oscarami musical z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych. Co warto wiedzieć o filmie?

Jest luty 2017 roku. Oscarowa noc. Zupełnie niespodziewanie sześć Oscarów zdobywa lekka, urocza bajka muzyczna znakomitego reżysera Damiena Chazelle'a. Co warto wiedzieć o filmie La La Land? Czy wciąż się broni? Czy nadal warto go zobaczyć?

Obrazek w treści

La La Land – opis

O czym jest film La La Land? Obraz przybliża losy dwojga młodych ludzi, jazzowego pianisty, który chce otworzyć własny klub, a także dziewczyny, która śni sen o własnym american dream, marząc o karierze aktorki, tymczasem zaś ponosząc klęskę za klęską. 

Czytaj także: La La Land – recenzja filmu

Wkrótce ścieżki tych dwojga się splatają, a oni dodają sobie nawzajem nadziei, motywacji, sił. Wkrótce ciężka praca procentuje i oboje robią coraz większą karierę, co jednak fatalnie odbija się na ich związku. Czy może im się udać? Cóż, to przecież amerykańskie kino – oczywiście, że tak!

La La Land – obsada

Kto wystąpił w produkcji La La Land? Przede wszystkim Emma Stone, dla której otrzymany wówczas Oscar stał się początkiem oszałamiającej kariery. Wkrótce stała się kolejną muzą Woody'ego Allena i zagrała w filmie Nieracjonalny mężczyzna. Potem przyszły kolejne sukcesy. Główną rolę męską zagrał Ryan Gosling, zaś film wyreżyserował Damien Chazelle, reżyser Whiplash, twórca serialu The Eddy z Joanną Kulig, który zadebiutował na Netflixie w maju.  

La La Land – gdzie zobaczyć

Film La La Land zobaczyć będzie można w niedzielę, 21 listopada 2021 o godz. 22:20 na antenie TVP 1. Powtórki zaplanowane są na poniedziałek, 22 listopada na 23:50 na TVP 1 oraz na sobotę, 27 listopada na 20:00 na TVP Kultura.

Czytaj także: Dywizjon 303 – Polscy bohaterowie staną do nierównej walki...

Oprócz tego produkcję zobaczyć można także w Internecie za pośrednictwem serwisów VOD.

La La Land – czy warto zobaczyć?

6 Oscarów – macie jeszcze jakieś wątpliwości? Jeśli nie, może przekona Was recenzja filmu La La Land, którą zamieściliśmy w naszym serwisie. Krótko mówiąc: to lekki, uroczy, zabawny i ciepły film z porywającą muzyką. Idealny na dłuższy wieczór. Aż dziwne, że telewizja emituje go w czwartek. 

La La Land – książka

 

Niestety, nie istnieje książka, na podstawie której powstał film. Warto jednak sięgnąć po publikację Los Angeles. Amerykański La-La Land, która pokazuje, jak niesamowitym miejscem jest Miasto Aniołów, jak niesamowita energia w nim tkwi i jak dużo inspiracji dostarcza filmowcom od wielu, wielu lat. 

Książkę Los Angeles. Amerykański La-La Land kupić możecie w dobrej cenie poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje