Jaki tak naprawdę był Steve Jobs, założyciel Apple? Córka zdradza sekrety w najnowszej książce

Data: 2019-07-05 07:50:41 Autor: pobarski

Markę Apple znają nawet ci, którzy nigdy nie mieli w ręku sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. Steve Jobs, współzałożyciel firmy Apple, osiągnął niesamowity sukces. Jednak czy wszyscy wiedzą, jaki był Steve Jobs?

Steve JobsFot. Matthew Yohe / MacRumors (CC BY 3.0)

Steve Jobs na początku lat siedemdziesiątych rozpoczął pracę nad komputerem nowej generacji, a w 1976 roku założył firmę Apple. Pierwszym produktem był Apple I, komputer sprzedawany za niecałe 670 dolarów, kolejny, który odniósł niesamowity sukces – Apple II, stworzony w 1977, komputer z monitorem wyświetlającym kolory.

Czytaj także: Najlepsze książki 2018 roku według Billa Gatesa

W 1978, rok po udanym debiucie pierwszego komputera wyświetlającego różne barwy, urodziła się córka Steve’a Jobsa – Lisa Brennan-Jobs. Na farmie, pośród pól, było to pierwsze dziecko wizjonera. Wobec którego Jobs nie poczuwał się do odpowiedzialności i nawet po narodzeniu córki, nie uznał jej za swoje dziecko.

Proces sądowy i wyniki badań DNA nie pozostawiły jednak złudzeń, Lisa – która nazywała się dokładnie tak, jak prototyp komputera Jobsa – była biologicznym dzieckiem Steve’a. Jednak ten nigdy nie miał ochoty jej wychowywać.

Teraz Lisa Brennan-Jobs opowiedziała swoją wersję zdarzeń. Historię wielkiego zdobywania informatycznych wyżyn przez ojca, będąc niechcianym świadkiem zdarzeń. I pokazała, jaki naprawdę był jej biologiczny ojciec.

Do samego końca okrutny wobec córki, pochodzącej z nieślubnego związku. Niesprawiedliwy, złośliwy. I w końcu – otrzymujący rozgrzeszenie – o tym wszystkim pisze w autobiograficznej opowieści pt. Płotka.

Wydaniem w Polsce, ponad rok po premierze w Stanach Zjednoczonych, zajmie się Wydawnictwo Literackie, a za przekład odpowiada Agnieszka Sobolewska.

Przeczytacie?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Płotka
0
Okładka książki - Płotka

Sposób oceny każdej historii zależy od tego, z jakiej perspektywy zostanie ona przedstawiona... Narodziny Lisy nie miały wiele wspólnego...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje