Jaki tak naprawdę był Steve Jobs, założyciel Apple? Córka zdradza sekrety w najnowszej książce

Data: 2019-07-05 07:50:41 Autor: pobarski

Markę Apple znają nawet ci, którzy nigdy nie mieli w ręku sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. Steve Jobs, współzałożyciel firmy Apple, osiągnął niesamowity sukces. Jednak czy wszyscy wiedzą, jaki był Steve Jobs?

Steve JobsFot. Matthew Yohe / MacRumors (CC BY 3.0)

Steve Jobs na początku lat siedemdziesiątych rozpoczął pracę nad komputerem nowej generacji, a w 1976 roku założył firmę Apple. Pierwszym produktem był Apple I, komputer sprzedawany za niecałe 670 dolarów, kolejny, który odniósł niesamowity sukces – Apple II, stworzony w 1977, komputer z monitorem wyświetlającym kolory.

Czytaj także: Najlepsze książki 2018 roku według Billa Gatesa

W 1978, rok po udanym debiucie pierwszego komputera wyświetlającego różne barwy, urodziła się córka Steve’a Jobsa – Lisa Brennan-Jobs. Na farmie, pośród pól, było to pierwsze dziecko wizjonera. Wobec którego Jobs nie poczuwał się do odpowiedzialności i nawet po narodzeniu córki, nie uznał jej za swoje dziecko.

Proces sądowy i wyniki badań DNA nie pozostawiły jednak złudzeń, Lisa – która nazywała się dokładnie tak, jak prototyp komputera Jobsa – była biologicznym dzieckiem Steve’a. Jednak ten nigdy nie miał ochoty jej wychowywać.

Teraz Lisa Brennan-Jobs opowiedziała swoją wersję zdarzeń. Historię wielkiego zdobywania informatycznych wyżyn przez ojca, będąc niechcianym świadkiem zdarzeń. I pokazała, jaki naprawdę był jej biologiczny ojciec.

Do samego końca okrutny wobec córki, pochodzącej z nieślubnego związku. Niesprawiedliwy, złośliwy. I w końcu – otrzymujący rozgrzeszenie – o tym wszystkim pisze w autobiograficznej opowieści pt. Płotka.

Wydaniem w Polsce, ponad rok po premierze w Stanach Zjednoczonych, zajmie się Wydawnictwo Literackie, a za przekład odpowiada Agnieszka Sobolewska.

Przeczytacie?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Płotka
0
Okładka książki - Płotka

Sposób oceny każdej historii zależy od tego, z jakiej perspektywy zostanie ona przedstawiona... Narodziny Lisy nie miały wiele wspólnego...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
My Secret Youtube Life
Charlotte Seager
My Secret Youtube Life
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger;
Wariat na wolności. Autobiografia
Pokaż wszystkie recenzje