„List do króla” – nowy serial dla młodzieży na Netflix!

Data: 2020-01-24 20:55:14 Autor: pobarski

Już niebawem na platformie Netflix pojawi się nowy serial oryginalny – „List do króla”. Będzie to produkcja skierowana dla młodzieży, przedstawiająca rycerskie losy.

Obrazek w treści

Już niebawem na popularnej platformie Netflix ukaże się kolejna oryginalna produkcja serialowa. Tym razem jest to skierowany do młodzieży obraz pt. List do króla (ang. The Lettter for the King).

Co wiadomo o produkcji i kiedy jej premiera?

List do króla – opis serialu

List do króla przedstawiają losy Tiuriego, 16-latka, który już niebawem ma zostać pasowany na rycerza. W noc przed swoim namaszczeniem, kiedy czuwa przy królewskiej kaplicy, słyszy jednak niepokojące odgłosy pochodzące spoza komnat.

Kiedy sprzeciwia się odgórnym nakazom i w ciemna noc wychodzi na plac przed zamkiem, nie wie jeszcze, że jego życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Tiuri spotyka tajemniczego mężczyznę, który prosi go o dostarczenie listu do nieznanego chłopcu rycerza.

Niestety, by odnaleźć adresata wiadomości musi zmierzyć się z trudnymi, a czasem przerażającymi przeciwnościami losu. Jak się później okaże, od wykonania misji Tiuriego zależy los całego kraju.

List do króla – obsada

Kto wystąpi w serialu List do króla? Obecnie Netflix pozostawia w tajemnicy szczegółowe informacje na temat produkcji. Znani są już jednak pierwsi aktorzy zaangażowani w produkcję. W serialu wystąpić mają David Wenham, Jonah Lees, Islam Bouakkaz oraz Tawfeek Barhom.

Oprócz nich w produkcję zaangażowani są także showrunner Will Davies, który na swoim koncie ma m.in. Jak wytresować smoka oraz Paul Trijbits będący producentem wykonawczym serialu.

List do króla – kiedy premiera

Kiedy premiera serialu List do króla? Na ten moment serial ten nie pojawił się w oficjalnych zapowiedziach, jednak wiadomo, że już w marcu można spodziewać się pojawienia nowej produkcji na platformie Netflix.

Obecnie mówi się, że serial ma pojawić się w sieci w drugiej połowie miesiąca, ok. 20 marca 2020 roku.

List do króla – książka

Warto wiedzieć, że List do króla to produkcja oparta na bestsellerowej powieści dla młodzieży wydanej po raz pierwszy w Holandii w 1962 roku. List do króla autorstwa Tonke Dragt stanowią klasykę europejskiej literatury młodzieżowej i skierowane są do czytelników w wieku 10 plus.

W Polsce książka wydana została nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry. Tytuł ten można kupić poniżej:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
List do króla
Tonke Dragt0
Okładka książki - List do króla

Trzymająca w napięciu powieść rycerska dla młodych czytelników. Klasyka europejskiej literatury dziecięcej - po raz pierwszy w Polsce! W noc poprzedzającą...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor