Lucy. Mocne kino Luca Bessona

Data: 2020-05-15 18:51:44 Autor: Piotr Piekarski

Lucy to mocne kino akcji mistrza gatunku Luca Bessona, twórcy Piątego elementu czy Leona Zawodowca. O czym opowiada film? Czy istnieje książka, na podstawie której powstał?

Obrazek w treści

Film Lucy powstał w 2014 roku, wyreżyserował go Luc Besson, reżyser Valeriana i miasta tysiąca planet. W ostatnich latach Besson wyspecjalizował się w tworzeniu mocnego kina o silnych kobietach, które wbijało w fotel wartko biegnącą akcją i scenami walk. Tak jest też w przypadku Lucy.

Lucy. O czym jest film?

Główna bohaterka filmu, tytułowa Lucy (Scarlett Johansson), to studiująca na Tajwanie młoda kobieta, którą chłopak zmusza, by dostarczyła pewnemu człowiekowi interesu wyjątkowo ważną teczkę. Szybko okazuje się, że interesy pana Janga (Choi Min Sik) są dużo szerzej zakrojone niż można by było się spodziewać i – cóż – nie zawsze legalne. Jang chętnie zemściłby się na Lucy za jej chłopaka, ale postanawia wykorzystać ją w inny sposób. W ciele dziewczyny zaszyta zostaje torebka ze szczególną zawartością. Zażywany w małych dawkach narkotyk powodowałby halucynacje, ale gdy torebka ulega uszkodzeniu i Lucy otrzymuje jego potężną dawkę, zyskuje niezwykłe umiejętności. Potencjał jej mózgu zostaje uwolniony i telepatia, telekineza, kontrola nad materią i energią, ale też niezwykłe możliwości kontrolowania własnego ciała stają się dla dziewczyny śmiesznie łatwe. Dotychczasowa imprezowiczka staje się prawdziwym geniuszem. Niestety, rozumie też, że konsekwencje dalszego uwalniania narkotyku do jej organizmu mogą być mniej pozytywne...

Czytaj także: Serial Percy Jackson wkrótce w produkcji!

Lucy – obsada

W filmie Lucy w rolę głównej bohaterki wciela się Scarlett Johansson, a towarzyszy jej Morgan Freeman, Choi Min Sik czy Amr Waked.

Lucy – recenzja. Czy warto zobaczyć film Luca Bessona?

Lucy to mocne kino akcji, barokowo-teledyskowe, pełne efektownych scen walki i przerysowane do granic możliwości. Oglądanie tego filmu to prawdziwa uczta dla oka i strona wizualna sprawia, że można mu wybaczyć słabości scenariuszowe. Napięcie nie opada tu nawet na sekundę, a charyzma Johansson sprawia, że całość da się obejrzeć bez bólu głowy. Trzeba jednak pamiętać – punkt wyjścia jest tu zwyczajnie idiotyczny. Besson jako inspirację potraktował „miejską legendę", głoszącą że człowiek wykorzystuje drobny ułamek możliwości swojego mózgu (poniżej link do artykułu wyjaśniającego, jak jest naprawdę) i na ekranie stara się pokazać, co by się stało, gdyby odblokować jego pełen potencjał. 

Czytaj także: Czego nie wiedzieliście na temat ludzkiego mózgu? Ciekawostki, fakty i mity.

 

Lucy – gdzie obejrzeć?

Film Lucy zobaczyć będzie można w niedzielę, 27 września 2020, o godzinie 20:00 na antenie TVN 7. 

Produkcja dostępna jest również na Netflixie. 

Lucy – czy istnieje książka?

Niestety, nie istnieje książka, która byłaby podstawą scenariusza Lucy. W sklepach internetowych możecie kupić film z książką, która jednak zawiera głównie fotosy i informacje o produkcji.

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.