Powstanie serial na podstawie "Percy’ego Jacksona"!

Data: 2020-05-15 09:00:04 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W czwartek, 14 maja, Rick Riordan, autor bestsellerowej serii o Percym Jacksonie, poinformował o pracach nad nową adaptacją jego powieści. Tym razem chodzi o serial.

Percy Jackson

Książki o Percym Jacksonie to jedne z najchętniej czytanych powieści młodzieżowych w ostatnich latach. Nie tylko dlatego, że publikacja łączy ciekawą, współczesną przygodową opowieść ze znanymi z mitologii greckiej motywami, ale szczególnie za sprawą ekranizacji filmowych z udziałem Logana Lermana. Teraz wiadomo natomiast, że pojawią się kolejne adaptacje – w formie serialu.

Serial Percy Jackson – opis serialu

O czym będzie nowa produkcja? Na nowo opowie ona losy młodego chłopaka, Percy’ego Jacksona, który zdaje się niczym nie różnić od swoich rówieśników. Do pewnego momentu – kiedy przez przypadek sprawia, że jego nauczycielka matematyki… znika! I to za jego sprawą!

Okazuje się, że chłopak jest herosem półkrwi, jednym z nielicznych żyjących na ziemi łączników pomiędzy zwykłymi ludźmi a dawnymi greckimi herosami. Ledwo chłopak dowiaduje się o swoich mocach, wysłany zostaje na niebezpieczną misję, by złapać złodzieja. Zeusowi ukradziony został bowiem piorun piorunów, jedna z najgroźniejszych broni masowego rażenia.

Po drodze spotka wiele niezwykłych istot. Będzie musiał również zrewidować, kto jest jego prawdziwym przyjacielem, a kto jedynie udawał. A przede wszystkim będzie musiał stawić czoła ojcu „nie z tego świata”, którego nigdy nie spotkał.

Serial Percy Jackson – gdzie zobaczyć?

Jak się okazuje, prawa do serialu wykupiła startująca właśnie usługa Disney+. To nowa oferta znanej dziecięcej wytwórni, która będzie alternatywą dla istniejących już serwisów takich jak Hulu, Netflix czy HBO Go.

Czytaj także: Disney+ w Polsce. Katalog, ceny, data premiery

O tym, że Percy Jackson wyląduje na Disney Plus, poinformował sam pisarz i jego żona w nagraniu umieszczonym na Twitterze:

Disney+ w ostatnim czasie angażuje się, by w jego ofercie pojawiło się wiele oryginalnych produkcji. Wśród nich znajdzie się m.in. serial Artemis Fowl, a także nowa wersja High School Musical. Finalnie z HBO do Disney+ mają przejść także wszystkie stworzone przez Disney’a produkcje Marvela.

Serial Percy Jackson – kiedy premiera?

Na ten moment nieznana jest jeszcze premiera nowego serialu na podstawie książek Ricka Riordana. Jak donoszą jednak zagraniczne portale, można spodziewać się, że pierwsze odcinki produkcji znajdą się na platformie jeszcze w tym roku.

Warto także zauważyć, że wiele prac na planach filmowych zostało wstrzymanych ze względu na epidemię wirusa. Z tego powodu premiery wielu filmów i seriali zostały opóźnione.

Percy Jackson – książka

Książki Ricka Riordana od lat dostępne są nie tylko na zagranicznym, ale także i na polskim rynku. W Polsce za wydanie powieści odpowiada wydawnictwo Galeria Książki.

Pierwszą książką z cyklu jest Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Złodziej pioruna
Rick Riordan27
Okładka książki - Złodziej pioruna

Wiecie co, wcale nie chciałem być herosem półkrwi. Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodzącym do...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje