"Ludzie i bogowie": Tożsamość Onyksa zostanie ujawniona? Co wydarzy się w 10 i 11 odc Ludzie i bogowie?

Data: 2020-11-15 10:51:45 Autor: Tamer Adas

Ludzie i bogowie to nowiutki polski serial z 2020 roku, zabierających z lekkością widzów do Warszawy z okresu drugiej wojny światowej, koncentrując się na oddziale znanym jako Pazur, inspirowanym realną jednostką zajmującą się eliminacją zdrajców, kolaborantów oraz szmalcowników. Co czeka fanów w odcinkach 10 i 11 odc Ludzie i bogowie?

Obrazek w treści 

Ludzie i bogowie to nowy serial Telewizji Polskiej poruszający historyczne wydarzenia w okupowanej Polsce.

Ludzie i bogowie – opis 10 odc

Co wydarzy się w 10 odcinku Ludzie i bogowie? Onyks z Bronką chcieliby wziąć dwutygodniowy urlop, aby móc wypocząć w Otwocku i nacieszyć się sobą. Na ten czas dowodzenie przypada Dagerowi. Jego przyjaciel oraz ukochana wyznają sobie miłość, jednakże pozytywne chwile kończą się z momentem telefonu i prośbą o szybkie przybycie do domu rodzinnego.

Jadwiga udaje się do ginekologa, gdzie potwierdzającego jej obawy. Dzięki Wadze, Dager dowiaduje się, że dziewczyna jest z nim w ciąży i zdecydowała się dokonać aborcji. Zabieg już prawie się rozpoczął, lecz w tej chwili powstrzymuje ją Dager. Jego działania i słowa sprawiają, że oboje natychmiast decydują się wziąć ślub.

Czytaj także: Najpopularniejsze książki października. Co kupowaliśmy w minionym miesiącu?

U matki Onyksa oczekuje na niego Zosia, jego była narzeczona. Ten nie jest świadomy nadchodzącej sytuacji, planując wciąż przedstawić swojej rodzicielce nową narzeczoną Bronkę i jej synka Józia. Maria nie może jednak wyjść z szoku, gdy orientuje się co się właśnie stało.

Onyks przed urlopem udaje się na swoją ostatnią akcję, teoretycznie ma być ona bardzo łatwa. Odkopanie broni przed Gozdawą z 1939 roku, tak się prezentuje jednakże... w rzeczywistości oddział wpada w przygotowaną pułapkę, w wyniku której Onyks trafia na posterunek.

Ludzie i bogowie – gdzie obejrzeć 10 odc?

Gdzie można zobaczyć 10 odcinek Ludzie i bogowie? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można w niedzielę, 15 listopada na antenie TVP 1 od godziny 19:50.

Czytaj także: To nie jest dobry czas na ciężkie książki. Wywiad z Iwoną Banach

Po premierze odcinka w telewizji, nowy epizod zobaczyć będzie można także w Internecie – za pośrednictwem platformy vod.tvp.pl.

Ludzie i bogowie – opis 11 odc

Co stanie się w 11 odc Ludzie i bogowie? Numery na broni nie zgadzają się z tymi w dokumentach, wobec czego oberwachtmeister uznaje, że pomylił je z modelami ze strzelnicy i chjce wypuścić Onyksa. Niestety bahnschutz usilnie chce dokonać zweryfikowania jego tożsamości.

W ten sposób Onyks zostaje wysłany na Pawiak, a Dager w tym samym czasie bierze ślub z Jadwigą. Pod kościołem czeka na niego Ostoja, informująca go o porwaniu przyjaciela. Dager przeprasza gości, ale musi natychmiast uratować swojego towarzysza niedoli.

Czytaj także: Przemytnicy książek złapani na polsko-ukraińskim przejściu granicznym!

Nad uwolnieniem dowódcy pracuje także jego matka oraz Ostoja, otrzymujący od Józefa środki na wykup. Zarębów odwiedza Zosia, starająca się pomóc. Nikt nie wie, że ta jest związana z Hamptsturmführerem SS, Alfredem Luftem, czuwającego nad przesłuchaniem Onyksa.

Zosia zgłasza, że dokonano aresztowania jej niewinnego kuzyna, Luft otrzymuje nazwisko, pod jakikm na Szucha występuje Onyks. Pazur atakuje więźniarkę przewożącą więźniów na Szucha....

Ludzie i bogowie – gdzie obejrzeć 11 odc?

Gdzie można zobaczyć 11 odcinek Ludzie i bogowie? Kolejny epizod zobaczyć będzie można w niedzielę, 22 listopada na antenie TVP 1 od godziny 20:15.

Czytaj także: "Ludzie i bogowie": Onyks wpada w podwójne tarapaty... Co wydarzy się w 9 i 10 odc Ludzie i bogowie?

Po premierze odcinek zobaczyć będzie można także w Internecie – na platformie vod.tvp.pl.

Ludzie i bogowie – książka

Serial Ludzie i bogowie bazuje na historycznych wydarzeniach, nie towarzysząc publikacji książkowej, starając się samodzielnie prezentując własną opowieść. Być może zainteresuje Was publikacja Powstanie Warszawskie.

Książkę Powstanie Warszawskie w dobrej cenie można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pokaż wszystkie recenzje